Snarky Puppy – nowojorska grupa jazzowa, która podbija świat. Jej członkowie występowali z takimi sławami jak Snoop Dogg, Marcus Miller, Justin Timberlake, czy David Crosby. Są jednym z najczęściej koncertujących zespołów na świecie. W ciągu ostatnich lat potrafili dawać nawet 200 koncertów rocznie. 28 maja zagrają we wrocławskim NFMie. [addAdSense]


Grupa powstała w 2004 r. z inicjatywy basisty i kompozytora Michaela i początkowo składała się grupy kolegów z teksańskiego uniwersytetu. Skład, w którym koncertują znacznie się jednak powiększył i obecnie często się zmienia. Gdyby występowali wszyscy razem, na scenie pojawiłoby się aż 40 muzyków.

Chociaż oficjalnie Snarky Puppy gra jazz i jazz-fusion to sami muzycy określają siebie jako „popowy zespół, który lubi dużo improwizować” Stąd też współpraca z gwiazdami pokroju Snoop Dogga, czy Justina Timberlakea.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h_6QsTnBexY

W tym roku otrzymali Grammy w kategorii „Best Contemporary Instrumental Album” za swój najnowszy krążek pod tytułem „Culcha Vulcha”. To nie pierwszy raz kiedy zespół otrzymał tą nagrodę. Grammy w tej samej kategorii otrzymali również rok temu, a w 2014 roku nagrodzono ich za najlepszy utwór w kategorii Rythm&Blues.

W niedzielę 28 maja o godzinie 19.00 wystąpią w Sali Głównej KGHM w Narodowym Forum Muzyki.

 

 

Tekst: Kamil Kuchta
Foto: mat. prasowy