Lato zbliża się wielkimi krokami, a poszczególne wrocławskie kąpieliska przygotowują się już do otwarcia sezonu. W połowie marca informowaliśmy o remoncie „Morskiego Oka”, natomiast tym razem prace rozpoczęły się na terenie kąpieliska „Glinianki” przy ul. Kosmonautów 2. W ramach inwestycji pojawi się m.in. nowe ogrodzenie, cztery punkty gastronomiczne, a plaża zostanie powiększona.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, roboty budowlane obejmą: demontaż istniejącego ogrodzenia i wytyczenie nowego, przygotowanie wykopów pod fundament słupków, dostawę i montaż nowego, żelbetowego ogrodzenia segmentowego o długości 1 300 metrów bieżących i wysokości 2,20 m wraz z materiałami pomocniczymi oraz końcowe uporządkowanie terenu.

Wykonany zostanie remont poszycia dachowego i wymiana starej dachówki na blachę trapezową, wymiana okien oraz odświeżenie budynku w środku (wymiana elektryki, malowanie, remont pomieszczenia kasowego). Obiekt zostanie wyposażony w nowe leżaki oraz doposażone zostanie stanowisko kasowe. Szatnie, prysznice zostaną odświeżone – wylicza prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Zmieni się również plaża – jej obszar zostanie wydłużony o 80 metrów i poszerzony o 2 metry. Na miejscu wysypano już 400 ton nowego piasku.

Kolejną nowością podczas sezonu trwającego od 1 czerwca do 31 sierpnia będą cztery punty gastronomiczne z ogródkami. Zgodnie z informacjami udostępnionymi w związku z trwającym przetargiem, będą to food trucki lub kontenery gastronomiczne oferujące potrawy ciepłe, przekąski, słodycze, napoje czy lody. W jednym z punktów planowana jest także sprzedaż akcesoriów plażowych, takich jak: koła, materace dmuchane, rękawki do pływania czy wiaderka i łopatki.

 

Foto: mat. UM Wrocław