Przetarg na wykonanie prac w obrębie skweru mieszczącego się tuż przy placu Orląt Lwowskich został ogłoszony w maju. Aktualnie trwa realizacja inwestycji, dzięki której teren u zbiegu ul. Piłsudskiego i ul. Tęczowej ma stać się bardziej zielony i przyjazny dla mieszkańców.

Jednym z głównych założeń projektu jest wykonanie prac ogrodniczych w postaci nasadzeń krzewów, drzew i bylin oraz budowa odwodnienia i stworzenie ogrodu deszczowego.

Chcemy po prostu w tym miejscu retencjonować wodę z utwardzonych powierzchni wokół. Ten żwirowy basenik Zarząd Zieleni Miejskiej obsadzi taką roślinnością, która w tym pomoże. Powinna przetrwać okresy suszy i odradzać się podczas opadów. To m.in.: krwawnica pospolita, rdest wężownik, kosaciec i turzyca. One mają zatrzymywać wodę, żeby jak najmniej jej trafiało do kanalizacji – wyjaśnia Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Na terenie skweru zrewitalizowane zostaną również ścieżki, a także pojawią się elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk