W wyniku przeprowadzanej aktualnie metamorfozy dawny Wydział Farmacji zamieni się w biurowiec L’UNI. Projekt wnętrz oraz renowacji budynku stworzyła Pracownia architektoniczna Maćków, natomiast nadzór inwestorski pełni firma Prime Project.

Dawny Instytut Farmaceutyczny, zaprojektowany przez miejskiego architekta Theodora Milczewskiego, powstał w 1866 roku. Do 1945 roku w budynku Instytutu znajdowało się również muzeum Mineralogiczne i Paleontologiczne. Podczas wojny gmach został mocno zniszczony, a swoją odbudowę zawdzięcza szczególnie wykładowcom i studentom wrocławskiej farmacji, którzy postanowili własnoręcznie go odgruzować. Później budynek został przejęty przez Politechnikę Wrocławską, a następnie przez Akademię Medyczną (obecnie Uniwersytet Medyczny).

Aktualnie trwa renowacja gmachu, której efektem będą przestrzenie biurowe L’UNI. Nazwa L’UNI nawiązuje do francuskiego słowa „L’Université” i idealnie łączy się z historią tego miejsca, ponieważ inwestycja realizowana jest w neorenesansowym budynku dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Od samego początku wiedzieliśmy, że L’UNI to wyjątkowy projekt. Przemawiała za tym historia miejsca i unikalne dziedzictwo architektoniczne, a odkrycia archeologiczne nas w tym tylko utwierdziły. Po zakończeniu renowacji obiekt oferować będzie około 3 600 m kw. powierzchni biurowej do wynajęcia w najwyższym standardzie. Połączenie atutów zabytkowego budynku, np. wysokie pomieszczenia i duże otwierane okna, ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami nowoczesnego biura wpłynie bardzo pozytywnie na komfort pracy nowych najemców – wyjaśnia Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director w firmie Knight Frank, która odpowiada za komercjalizację budynku.

Biurowiec ma zostać udostępniony do użytku w połowie 2022 roku.

Dawny Wydział Farmacji przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE].

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu