Ruszył I etap remontu nawierzchni chodnika na ul. Wajdy. W pierwszej kolejności wykonawca zabezpieczył zabytkowy mur ogrodu zoologicznego, natomiast aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac brukarskich. Zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie, inwestycja ma zakończyć się w połowie listopada, jednak ZDiUM przekonuje, że prawdopodobnym terminem jest tegoroczne lato.

Ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż zabytkowego muru jest w złym stanie, a służy niezliczonym gościom zoo, parku Szczytnickiego oraz Hali Stulecia. Usuniemy wszystkie elementy uszkodzonej nawierzchni  i ułożymy nową: z mieszanki mineralno-asfaltowej na głównym ciągu, żywiczną w strefie ochrony drzew oraz kamienną przy bramie restauracji. Wyregulujemy ściek, wpusty deszczowe, krawężnik oraz zawory gazowe i studnię MKT. Istniejące przejście dla pieszych zaopatrzymy w płytki stop – wyliczał przez rozpoczęciem inwestycji Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Roboty na mierzącym około 200 metrów odcinku będą prowadzone w dwóch etapach:

  • od mostu do bramy restauracji,
  • od bramy restauracji do bocznego wyjścia z zoo.

Inwestycja nie jest prosta, ponieważ w sąsiedztwie odrestaurowanego muru prace trzeba prowadzić tylko ręcznie. Co więcej, ze względu na duży ruch pieszy w tej okolicy, nie ma możliwości całkowitego zamknięcia chodnika. Mimo tego ZDiUM zapewnia, że wykonawca dołoży starań, by ukończyć zadanie jeszcze latem.

Koszt inwestycji to blisko 800 tysięcy złotych. Prace wykonuje firma PW Service.

 

Foto: mat. ZDiUM