Hala sportowa jest budowana na terenach należących do Klubu Sportowego Ślęza Wrocław, w pobliżu ulic Sobieskiego i Bora-Komorowskiego. Pierwsze prace ruszyły w listopadzie 2021 roku, natomiast planowany termin oddania obiektu do użytku to pierwszy kwartał 2023 roku.

Na ten moment wszystkie prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, zatem najprawdopodobniej już za kilka miesięcy sportowcy będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Budynek został zaprojektowany w ten sposób, żeby jednocześnie nad swoją formą pracowali reprezentanci lekkoatletyki oraz zawodniczki Ślęzy Wrocław. Nowoczesne rozwiązania sprawią, że trybuny, które pomieszczą 2000 widzów (z możliwością ewentualnej rozbudowy), zapewnią kibicom optymalne warunki do dopingowania zarówno lekkoatletów, jak i przedstawicieli sportów drużynowych.

Hala zagwarantuje sportowcom możliwość korzystania z kompleksowej infrastruktury lekkoatletycznej, siłowni, zaplecza szatniowo-sanitarnego czy pomieszczeń do fizjoterapii i rehabilitacji. Ponadto, przestrzeń wewnątrz sześciotorowej okrężnej bieżni stanie się, według potrzeb, boiskiem do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej – wylicza prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Obiekt zostanie zrealizowany dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.

Koszt inwestycji to ponad 60 mln złotych. Gmina Wrocław partycypuje w kosztach na kwotę ponad 16 mln zł.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk