Na początku września ruszyła budowa rampy łączącej Most Grunwaldzki z Bulwarem Kaczyńskich. Jest to projekt realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Jak podkreśla prezydent Wrocławia, będzie to „rampa bez barier”, dostępna dla osób z ograniczoną mobilnością.

Nowa trasa będzie miała 48 metrów długości i 5 metrów szerokości. Wybrany w ramach przetargu wykonawca, a mianowicie firma ROTOMAT, jest zobowiązana m. in. do budowy chodnika i ścieżki rowerowej, zamontowania oświetlenia, wykonania nasadzeń drzew i krzewów oraz utworzenia trawników.

Aktualnie zakończył się pierwszy etap robót branży elektrycznej. W następnej kolejności wykonawca przeprowadzi roboty polegające na zdjęciu darni i przygotowaniu terenu pod budowę skarpy.

Budowa omija rosnące tu okazałe drzewa. Po zakończeniu robót drogowych posadzimy nowe rośliny: buki pospolite, lilaki, forsycje i tawuły, w łącznej liczbie 750 sadzonek – informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. – Rampa ma być przyjazna dla wszystkich: zarówno dla ludzi, dzięki łagodnemu nachyleniu, spocznikom i pochwytom przy balustradzie, jak i dla przyrody, dzięki zastosowaniu przepuszczalnych nawierzchni – dodaje.

Inwestycja ma zostać ukończona w ciągu 3 miesięcy.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu