Tegoroczny Sylwester będzie zupełnie inny niż w poprzednich latach. Do tej pory mieszkańcy miasta spędzali tę wyjątkową noc na wrocławskim rynku, gdzie odbywała się zabawa przy dźwiękach muzyki. W tym roku, magistrat zorganizuje transmisję online.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, zmusiły miasto do zorganizowania tegorocznej zabawy sylwestrowej w innej formie niż przez ostatnie 30 lat. Zamiast koncertów, tym razem odbędzie się wielka domówka pod hasłem „Sylwester Życia”.

Miasto Wrocław zorganizuje w tym roku wielką sylwestrową transmisję online, do której już teraz zaprasza wszystkich wrocławian. Na miejskich kanałach internetowych będzie można zobaczyć, jak bawią się wrocławianie: Polacy i obcokrajowcy. Po latach wielkich widowisk na Rynku miłośnicy Wrocławia, nawet ci z najdalszych zakątków naszej planety, nareszcie będą mogli pokazać siebie.

Damy im szansę zorganizowania z nami „wielkiej domówki” – mówi Paweł Gołębski, reżyser wydarzenia. – Zaprezentujemy zdjęcia i filmy z ostatniego dnia i ostatniej nocy 2020 roku. Połączymy się z uczestnikami naszej domówki na żywo, zobaczymy jak bawią się tej nocy osoby publiczne.  Znów zaprosimy wrocławian do współtworzenia wydarzenia, tak jak czyniliśmy to w ostatnich latach, lecz w formule jakiej wymaga ten szczególny czas– dodaje.

Każda osoba, spędzająca ten czas we własnym domu będzie mogła przyłączyć się do wspólnego świętowania, wystarczy internet. Transmisja ma inspirować oglądających do oryginalnego spędzenia nocy sylwestrowej.

Dlaczego „Sylwester Życia”? Bo to bez wątpienia pierwszy taki Sylwester, którego mieszkańcy nie mogą spędzić tłumnie i hucznie, tak jak do tej pory. Sylwester Życia to również idea, która niesie w sobie pamięć o tych, którzy walczą o zdrowie i życie – o pracownikach służby zdrowia oraz chorych na COVID-19. Organizatorzy będą przypominać w trakcie transmisji o obowiązujących obostrzeniach oraz o tym, że przebywanie w większej grupie ludzi w zamkniętym pomieszczeniu zwiększa ryzyko zakażenia.

Tekst: CWC

Foto: Sylwestrowo

Tak wyglądał pierwszy sylwester na Wrocławskim Rynku. – Miejsca we Wrocławiu.