Od soboty (29 kwietnia) tramwaje linii nr 16 i 70 powrócą na skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Małachowskiego. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakończyło już remont torowiska i zapowiada, że przejazdy w tym miejscu staną się bardziej komfortowe, zarówno dla pasażerów tramwajów, jak i kierowców, którzy będą chcieli skręcić z ulicy Pułaskiego w ulicę Małachowskiego. 

– Zgodnie z obietnicą udało nam się zakończyć te prace przed długim weekendem majowym. Oddajemy kolejny fragment wyremontowanego torowiska, aby polepszyć komfort podróży w tej części miasta. To jednak nie koniec zadań w ramach tegorocznej Torywolucji, bo już za kilka tygodni ekipy torowców pojawią się na ulicy Legnickiej, gdzie przebudujemy kluczowy fragment torowiska od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do ulicy Niedźwiedziej – mówi wiceprezes MPK Wrocław Przemysław Nowicki.

Prace trwające niecały miesiąc objęły:

  • wymianę 400 metrów toru pojedynczego torowiska,
  • montaż nowego rozjazdu tramwajowego,
  • wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej oraz podbudowy z betonu.

Koszt remontu to 1,6 mln złotych.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej od 29 kwietnia:

Tramwaje linii 16 pojadą w obu kierunkach od ul. Hubskej przez ul. Glinianą, Borowską, Peronową, Piłsudskiego, Małachowskiego do ul. Pułaskiego.

Tramwaje linii 70 powrócą do kursowania przez ul. Pułaskiego oraz Małachowskiego w relacji Poświętne – Grabiszynek/Ojca Beyzyma – Poświętne.

Kursy linii autobusowej 716 zostaną skrócona do relacji Dworzec Główny (Stawowa) – Park Południowy.

 

Foto: mat. MPK Wrocław