W piątek (11 marca) w godzinach wieczornych zmieni się organizacja ruchu na ulicy Długiej. Kierowcy wrócą na południowy odcinek jezdni prowadzący w kierunku centrum. Kolejne prace rozpoczną się na jezdni północnej.

– Blisko 400 metrów masy bitumicznej ułożonych zostało na jezdni ul. Długiej. To warstwa ścieralna. Trwa układanie masy na drodze dla rowerów od ul. Młodych Techników do Rybackiej – informuje spółka Wrocławskie Inwestycje.

W piątkowy wieczór kierowcy jadący ul. Długą powrócą na południowy odcinek jezdni, prowadzący w kierunku centrum miasta, natomiast na jezdni północnej rozpoczną się prace, w związku z którymi ruch będzie prowadzony tylko po jednym pasie. Skręt z ulicy Michalczyka w ul. Długą będzie możliwy tylko w prawo.

 

Przypominamy, że nowa trasa tramwajowa przez Popowice połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Pobiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką. Nowe torowisko będzie mieć blisko 4 km. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 km przebudowanych dróg i 21 nowych przystanków.

To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 222 mln zł.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu