W niedzielę (4 września) przed godziną 4:00 rano, na ul. Lotniczej doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 52-letni mężczyzna. Sprawcą tragicznego zdarzenia był pijany 24-latek, który wraz ze swoim nietrzeźwym pasażerem został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Lotniczej z Górniczą we Wrocławiu. W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody – Honda oraz Opel. Niestety kierujący Hondą w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć, natomiast pasażer trafił w stanie ciężkim do jednego z miejskich szpitali. W drugim pojeździe, który brał udział w zdarzeniu, podróżowało dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 24-letni kierowca opla miał 1,8 promila alkoholu w swoim organizmie – informuje st. sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W wyniku zderzenia Opla z Hondą, drugi z samochodów dachował i ostatecznie zatrzymał się na torowisku. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu i wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Działania policjantów nadzoruje prokuratura.

Wrocławscy policjanci apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze. Podkreślają również, że za kierownicę należy wsiadać wypoczętym i zrezygnować z zajmowania miejsca za kierownicą, jeśli wcześniej spożywaliśmy alkohol. Należy zawsze bezwzględnie stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz przestrzegać przepisów.

 

Foto: KMP Wrocław