W środę (25 stycznia) odbył się techniczny przejazd tramwaju po mostach Pomorskich. Zakończona sukcesem próba tak bardzo ucieszyła kierownika projektu przebudowy, że postanowił uczcić wydarzenie… stając na głowie. W związku z zakończeniem prac na przeprawach, od przyszłego tygodnia ponownie pojadą nimi autobusy. Na tramwaje trzeba będzie zaczekać do jesieni.

Nocną jazdę próbną przeprowadzono późnym wieczorem we wtorek (24 stycznia), natomiast dzienną następnego dnia. Choć testy były udane, to tramwaje powrócą na mosty Pomorskie dopiero jesienią, gdy zakończy się przebudowa ulicy Pomorskiej i placu Staszica.

Kierownik projektu przebudowy mostów Pomorskich stanął na głowie. Dosłownie. Przejazdy próbne tramwajów na mostach Pomorskich się udały. Różne modele, różne konfiguracje. Skrajnia hula – poinformowały Wrocławskie Inwestycje.

Podczas testów uczczono również pamięć prezesa MPK, Krzysztofa Balawejdera, którego nazwisko pojawiło się na wyświetlaczu tramwaju wykonującego przejazd techniczny.

Jak informuje wrocławski przewoźnik, w związku z zakończeniem prac na mostach Pomorskich, od wyjazdów porannych w dniu 30 stycznia 2023 r. planowane jest wprowadzenie następujących zmian w organizacji komunikacji zbiorowej:

  • autobusy linii K, 142, 257 od ul. Reymonta zostaną skierowane  w obu kierunkach przez ul. Łowiecką, Kurkową, Dubois, Pomorską oraz  most Pomorski.

Przypominamy, że przebudowa mostów Pomorskich ruszyła na początku marca 2020 roku. Prace remontowe objęły trzy mosty: Północny, Środkowy i Południowy, a także ulicę w ich obrębie, skrzyżowanie z ul. Księcia Witolda, chodniki, torowisko tramwajowe oraz sieci podziemne. Pojawiło się również oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy.

Koszt przebudowy mostów to blisko 70 milionów złotych brutto.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje