Brukowane rynki, strzeliste wieże kościelne i średniowieczne zabytki, to tylko niektóre z powodów, dla których wakacje w Polsce są godne polecenia. A jeśli zastanawiasz się, które polskie miasto odwiedzić, podpowiemy Ci w tym artykule.

Kraków, Wrocław i Toruń to równie piękne miasta, które od dawna przyciągają tłumy turystów. Oczywiście będąc na wakacjach w Polsce warto odwiedzić też polskie kasyna.

Wrocław

Z pewnością jednym z najlepszych miejsc wakacyjnych w Polsce jest Wrocław.

Wypełniony brukowanymi zaułkami i wielkimi kamienicami Wrocław ma architekturę jak z bajki. Była Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku i od dawna jest stolicą województwa dolnośląskiego, co dowodzi, że Wrocław ma bogatą historię i kulturę.

Bajkę dopełnia oszałamiający rynek w sercu centrum, na którym znajdziesz dziesiątki kawiarni na świeżym powietrzu, barów i lokalnych browarów, które najlepiej wykorzystują to wspaniałe krajobrazy.

Miasto słynie również z wysp. Wzdłuż Odry rozciąga się kilkanaście miejsc, z których można wypłynąć w rejs łodzią. Rynek we Wrocławiu jest jednym z największych placów w Europie i ma najstarszą restaurację w Europie

Sopot

Nadmorską scenę najlepiej odkrywać w Sopocie. To XIX-wieczne miasto, które jest znane z uzdrowisk, a jego długie drewniane molo, wykwintne miejsca z rybami i frytkami oraz niedawno odnowione zaplecze spa sprawiły, że było tylko kwestią czasu, zanim Sopot ponownie pojawi się na listach najlepszych miast w Europie.

Krzywy Domek na ulicy Monte Cassino z pewnością sprawi, że zatrzymasz się tutaj na zdjęcie. Jest nie tylko architektonicznie inna niż wszystkie, ale także mieści kawiarnie i bary, które są idealne na szybki postój przed zwiedzaniem innych zabytków.

Kraków

Jeśli po raz pierwszy jesteś na wakacjach w Polsce, musisz zobaczyć Kraków.

Wędrujące brukowane uliczki, wielkie pałace królewskie i strzeliste wieże starożytnych kościołów tworzą klasyczną kolekcję architektury europejskiej. UNESCO nie tylko umieściło poszczególne budynki Krakowa na liście dziedzictwa, ale całą dzielnicę Starego Miasta.

To także najlepsze miejsce w Polsce do odkrywania bogatego żydowskiego dziedzictwa kraju. W odnowionej dzielnicy „Kazimierz”, znajdziesz księgarnie, restauracje i synagogi. Kraków jest również dobrą bazą wypadową na każdą wycieczkę do obozu koncentracyjnego Auschwitz, a wielu touroperatorów z siedzibą w mieście oferuje jednodniowe wycieczki. 

Foto: pixabay