Od wtorku (22 listopada) mieszkańcy Wrocławia będą mogli składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Dotyczy to osób, którym przyznano dodatek węglowy, a także tych, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel, a fakt ten został potwierdzony w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dokumenty będą przyjmowane w wybranych Centrach Obsługi Mieszkańca.

We Wrocławiu będziemy prowadzić dystrybucję węgla w ramach umowy pomiędzy spółką Ekosystem – reprezentującą gminę a składami węglowymi na terenie miasta. Mieszkańcy będą mogli nabywać węgiel po 2 tys. zł za tonę, zgodnie z rządowymi wytycznymi. Cena nie zawiera usługi transportu surowca ze składu do gospodarstwa domowego oraz pakowania w worki. Do końca tego roku gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć łącznie 1,5 tony węgla – wyjaśnia Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wszyscy mieszkańcy, którzy spełniają kryteria i są zainteresowani zakupem węgla w cenie 2000 zł za tonę, powinni złożyć wniosek w jednym z dwóch Centrów Obsługi Mieszkańca, w godzinach 8:00-15:00:

  • ul. Bogusławskiego 8-10, sala S4, okienko 4 i 5,
  • ul. Zapolskiej 4, hol główny, okienko A i B.

Wnioski będą przyjmowane od 22 listopada do 2 grudnia 2022 roku. Urzędnicy zweryfikują każdy z nich pod kątem spełnienia warunków ustawowych, a następnie, po akceptacji dokumentu, pracownicy Ekosystemu będą informować zainteresowanych o terminie dokonania wpłaty za opał.

Po dwóch dniach roboczych od dokonania wpłaty, w Punkcie Obsługi Klienta Ekosystemu przy ul. Sikorskiego 2/8, (budynek Cuprum Novum), będzie można odebrać fakturę – dokument  upoważnia do odbioru surowca. Każdy dostanie wykaz oraz numery telefonów do składów węglowych, aby umówić się już bezpośrednio na dostawę węgla – dodaje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zobacz najstarszy skład opału we Wrocławiu. [KLIKNIJ]

 

Foto: Stalowa Sylwia