W niedzielę (7 maja) w samo południe spod Iglicy wyruszył Wielki Wrocławski Spacer z przewodnikiem miejskim, który jest inicjatywą redakcji portalu Miejsca we Wrocławiu. Uczestnicy wydarzenia poznali wiele ciekawostek dotyczących Parku Szczytnickiego, a przy okazji spędzili miło czas na świeżym powietrzu. Pomimo chłodnej aury frekwencja była naprawdę wysoka, co można zobaczyć na naszej fotorelacji.

Wielki Wrocławski Spacer to wydarzenie całkowicie bezpłatne i dedykowane każdemu miłośnikowi Wrocławia, dlatego przy Iglicy pojawiły się rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy, a także sporo piesków. Spacer alejkami Parku Szczytnickiego poprowadził przewodnik miejski – Sebastian, który przekazał wszystkim ogromną dawkę wiedzy. Spacerowicze dowiedzieli się m. in. tego, gdzie mieszkał Max Berg, w którym miejscu wolny czas spędzała w dzieciństwie Wanda Rutkiewicz, a także gdzie mieścił się nieistniejący już amfiteatr.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i ogromne zainteresowanie, a o kolejnej edycji spaceru będziemy informować na naszym portalu.

Wielki Wrocławski Spacer – GALERIA

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu