Ostrów Tumski, czyli najstarsza, zabytkowa część Wrocławia była kiedyś wyspą, którą z prawym brzegiem Odry łączył most. Dziś mostu już nie ma, ale w jego miejscu powstał piękny, 5-gwiazdkowy hotel o nieprzypadkowej nazwie The Bridge – Most.

The Bridge, który powstał w 2019 roku, łączy w sobie nowoczesność w formie industrialnego designu z elementami historii, ukazanej we wnętrzach poprzez wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego. Ponadto, w pokojach hotelowych wyposażonych w nowoczesne technologie, takie jak panele sterowania i możliwość otwierania drzwi smartfonem, można trafić na nietypowych gości – wizerunki czterdziestu postaci historycznych zdobiące ściany, między innymi Johana Vogta, do złudzenia przypominającego aktora Roberta De Niro, czy biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina.

Poza interesującymi rozwiązaniami pozwalającymi na połączenie historii z nowoczesnością, The Bridge to przede wszystkim 5-gwiazdkowy, lifestylowy hotel ze 184 pokojami, oferujący 17 zapierających dech w piersiach apartamentów, zaplecze konferencyjne, strefa Wellness, gdzie można doświadczyć bliskości roślin w ogrodach wertykalnych oraz taras widokowy, z którego roztacza się niezapomniany widok na Wrocław.

Jednak The Bridge to nie tylko wyjątkowy hotel. Jego dopełnieniem jest restauracja Craft, serwująca nowoczesną polską kuchnię, łączącą lokalne składniki i kulinarne rzemiosło. Craft zrodził się z poszanowania ziemi i jej plonów, dlatego restauracja polega na polskich dostawcach i produktach. Wraz ze zmianami pór roku, zmienia się także karta dań proponowanych przez szefa kuchni, tak by goście mogli smakować tego, co najlepsze dany okres w roku ma do zaoferowania. Nie można zapomnieć, że Craft to też bar i barmani, którzy chętnie przeprowadzają gości poprzez tajniki miksologii. Co ciekawe, karta sygnowanych koktajli bazuje na legendach polskich.

1/2

 

Ostrów Tumski to obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie Wrocławia. Katedra, zabytkowe kamienice i uliczki i tradycyjne latarnie gazowe. A pośród tych wszystkich tworzących niesamowitą atmosferę elementów znajduje się The Bridge, czyli idealny wybór dla osób, które poszukują miejsca na niezapomniany pobyt w mieście, ale także dla tych, którzy chcą zorganizować event w ciekawym i nieszablonowym miejscu. Nie sposób nie odwiedzić również restauracji Craft, która zapewni wyjątkowe doznania smakowe i wizualne. A może podczas kolacji uda się wypatrzeć latarnika, który akurat będzie odpalał w pobliżu latarnię? O tym trzeba się już przekonać osobiście, odwiedzając te dwa miejsca, w których historia łączy się ze współczesnością.

Zarówno hotel, jak i restauracja działają zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej The Bridge oraz fanpage.

Foto: Mat. The Bridge