Pod koniec kwietnia na gastronomicznej mapie Wrocławia pojawiło się zupełnie nowe miejsce, które łączy dwa barwne światy południowoamerykańskiego pogranicza – Teksasu i Meksyku. Mowa o Texico BAR&BBQ, gdzie inspiracją dla kuchni jest zarówno amerykańskie BBQ pełne dymu i ognia, jak i niezwykle wyraziste, pełne temperamentu dania meksykańskie. Do tego tematyczne bary pełne różnorodnych trunków, cykliczne wydarzenia i jedyny w swoim rodzaju klimat, który można poczuć, odwiedzając Pasaż Pokoyhof.

Dwa poziomy i dwa bary tematyczne

Tuż po wejściu do Texico BAR & BBQ wzrok przyciągają bogato zdobione żyrandole i nastrojowe wnętrze, ale w oczy rzuca się przede wszystkim Texas Bar, którego półki wypełnione są amerykańskimi destylatami, bourbonami, amerykańską whiskey i destylatami z kukurydzy. Sala na parterze jest więc świetnym wyborem, jeżeli chodzi o miejsce na weekendowy wypad z przyjaciółmi czy wieczorne wyjście z drugą połówką.

Schodząc w podziemia, do bardziej kameralnej Sali de bombas, na gości czeka Agave Bar, gdzie tequila to dopiero początek, a poza jej wieloma odsłonami spróbować można również wyselekcjonowanych destylatów z agawy, takich jak: mezcal, sotal, raicilla i wiele innych. Co więcej, przestrzeń na poziomie -1 idealnie sprawdzi się dla większych rezerwacji grupowych, zarówno tych prywatnych, jak na przykład urodziny, ale także dla firm, które organizują imprezy dla swoich pracowników.

Na obu poziomach Texicowi barmani chętnie opowiedzą o każdej butelce i pomogą w wyborze trunków, tak by serwowane koktajle idealnie trafiły w określone gusta smakowe, a przy okazji stanowiły dopełnienie zamówionych dań czy przekąsek.

Tequila w niestandardowym wydaniu i filmowe koktajle

W Texico BAR&BBQ króluje tequlia, ale nie ta dobrze wszystkim znana – serwowana z solą i cytrusami. Tutaj do wyboru jest kilka wariantów soli aromatyzowanej: hibiskus, zielona hawajska, black lava, cytrynowa, texas, dzięki czemu każdy może zdecydować, jaki smak najbardziej mu odpowiada. Warto również spróbować tequili w towarzystwie sangrity (pomidor-meksykańskie chilli) lub verdity (kolendra-ananas).

Poza klasycznymi koktajlami na miejscu dostępna jest także autorska karta koktajli inspirowanych filmami, które zostały nakręcone na pograniczu Teksasu i Meksyku. Można więc napić się m.in. drinka Bonnie i Clyde na bazie Jack Daniel’s-a i mrożonej herbaty, Machete na bazie Ojo de Tigre Joven i Martini Ambrato czy Kill Bill-a na bazie Tequili 1800 Silver i zielonej herbaty.

Warte uwagi jest też Gomichela – orzeźwiający, meksykański napój na bazie piwa, przygotowywany z sokiem z limonki i różnymi sosami przyprawowymi, serwowany z dodatkami w postaci słodkich i pikantnych żelek. Zaskakuje nie tylko wyglądem, ale także smakiem.

Smaki Teksasu i Meksyku

Menu w Texico BAR&BBQ idealnie komponuje się z serwowanymi tam trunkami. Real Double Smashy Smash! – podwójny smash burger w maślanej bułce z podwójnym serem amerykańskim, sosem firmowym i piklami, Tijuana Bull Sztos – długo wędzone, soczyste żebro wołowe z pico de gallo – czyli salsą krojoną w pomarańczy całkowicie jadalnej i krakersami czy Shot My De Papa – młode grillowane ziemniaczki w chilli z masłem ziołowym to tylko niektóre ze smacznych propozycji Texicowej kuchni.

Podczas wyjścia ze znajomymi warto zamówić dania, którymi można się podzielić. W tym przypadku idealnie sprawdzi się sektakularnia Pucha Taco Fries – duża pucha wypełniona frytkami taco z sosem serowym, wołowiną, pomidorami, jalapeno i sosami czy Los Pollos Hermanos – sterta DIY tacosów z wędzonym kurczakiem, awokado i innymi gadżetami.

Uwieńczeniem uczty teksańsko-meksykańskiej będzie zdecydowanie OMG Milkshake, czyli śmietankowo-karmelowy shake z popcornem w karmelu i opalamymi piankami, który zaspokoi apetyt każdego miłośnika słodyczy.

Projekt LATO: Pokoyhof

W okresie letnim Texico we współpracy z Rumbarem tworzą wspólny Projekt Lato: Pokoyhof, organizując letnie kino, a także koncerty i imprezy z DJ-ami. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu odbywają się na płycie pasażu Pokoyhof, w pięknych okolicznościach architektury, która tworzy wyjątkowy klimat – zwłaszcza po zmroku.

Czas spędzony w Texico BAR&BBQ – czy w lokalu, czy w ogródku, upływa wypełniony muzyką i gwarem rozmów przy aromatycznych koktajlach w myśl hasła Livin’ la vida loca. Aby poczuć ten Amerykańsko-Meksykański klimat, wystarczy odwiedzić Pasaż Pokoyhof.

Szczegóły dotyczące wydarzeń organizowanych w ramach Projektu LATO: Pokoyhof można znaleźć na Facebooku.

 

Adres: pasaż Pokoyhof, ul. Św. Antoniego 2/4
Facebook: https://www.facebook.com/texico.wro
Instagram: https://instagram.com/texico.wro

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z restauracją Texico BAR & BBQ.