Pierwsza odsłona najsmaczniejszej wrocławskiej imprezy rusza już w połowie czerwca. Gastro Miasto to okazja do poznania nieoczywistych smaków i spotkań z szefami lokalnych kuchni. W tym roku wydarzenie odbędzie się na Bulwarze Dunikowskiego.

Smaki i zapachy to ważny element klimatu miejsc i miast. Każdy, kto lubi dobrą kuchnię, powinien zapisać daty tegorocznych edycji w swoim kalendarzu. Na gości czekają premiery nowych dań, spotkania z szefami kuchni i przegląd najlepszych wrocławskich restauracji. W tym roku organizatorzy zaplanowali trzy edycje. Pierwsza rozpocznie się już 16 czerwca, a kolejne zaplanowano na: 14-16 lipca i 4-6 sierpnia.

Wszystkie odsłony Gastro Miasto 2023 odbędą się przy wrocławskim Bulwarze Dunikowskiego.

Raj dla smakoszy i koneserów

Gastro Miasto kusi setkami wyjątkowych smaków i zapachów – od tych lokalnych, po wyjątkowe dania z najdalszych części globu. Coś dla siebie znajdą smakosze serów, wielbiciele kuchni koreańskiej i włoskiej.

O podniebienia smakoszy zadbają znani i lubiani:

PLUTO (pa raz pierwszy z nami), Izakaya, Pierogi i Zupy – Maciej Kamiński, Czarna Cebula, Sushi Corner, Mania Smaku, Yatta Ramen Wrocław, Chingu Korean Street Food, Dziki Zwierz, Żeberka, Pampa, Tost, Solleim, Corn Hub, Irish Chips Truck, GoFreak, Panzerotto, Thali, Woo Thai, U Wędzonych, Fire Machine, Elomordo, Meistersztyk, Gruba Panda Ser Jest Ser, Serotonina, Dom na Wzgórzu.

Miłośnicy słodkości będą mogli spróbować przysmaków od Krasnolóda i Cukierni Oui Oui.

Na amatorów znakomitej kawy, orzeźwiających napojów, rzemieślniczych piw i lokalnych win czekają propozycje od:

Yamamoto Matcha, CUDO Kombucha, Lemon Rider, Fritz Kola, Cafe Rozrusznik, Pushek Cafe, Nata Caffe, Winnica Czarna Stodoła, Winnica Michlewicz, Winetruck, Browar 100 mostów i Browar Tenczynek oraz bar od Nocny Targ Tęczowa.

Dodatkową atrakcją będzie stoisko, na którym Fundacja Mniej Więcej wraz z blogerem – Wrocławskie Podróże Kulinarne serwować będą… no właśnie, to niespodzianka! Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla potrzebujących.

Muzyczny chill na Bulwarze

Gastro Miasto to nie tylko święto smaków, dlatego nie zabraknie również wyjątkowej oprawy muzycznej by Gastro Miasto & Vertigo:

Piątek 16 czerwca

 • 16:00 – 18:00
  DJ Skipless
 • 18:00 – 20:00
  Koncert Anny Nguyen – wokalistki, jak nikt poruszającej się po dźwiękach soulowych, jazzowych czy nawet funkowych, której towarzyszyć będzie znakomity wrocławski gitarzysta.
 • 20:00 – 22:00
  DJ Skipless

Sobota 17 czerwca

 • 12:00 – 18:00
  DJ Skipless
 • 18:00 – 20:00
  Ola Turoń Duet – wspaniały głos i wyjątkowa charyzma, którym towarzyszyć będzie jeden z wrocławskich muzyków.
 • 20:00 – 22:00
  DJ Skipless

Niedziela 18 czerwca

 • 12:00 – 18:00
  Igor Miłosz Lewek
 • 18:00 – 20:00
  Koncert Natalii Szczypuły z towarzyszeniem Piotra Trelińskiego na gitarze.
 • 20:00 – 21:00
  Igor Miłosz Lewek

Kolejne odsłony tegorocznej edycji Gastro Miasto:

 • 14-16 lipca – Bulwar Dunikowskiego,
 • 4-6 sierpnia – Bulwar Dunikowskiego.

Więcej informacji:

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Gastro Miasto.