W weekend 20 i 21 maja, we Wrocławiu odbędzie się 21 odsłona ogólnopolskiego festiwalu poświęconego sztuce tatuażu artystycznego. Na Tattoo Konwent spotkać będzie można ponad 150 tatuatorów tworzących w odmiennych, często bardzo indywidualnych stylach. Kolejna edycja wydarzenia to także gratka dla fanów muzyki alternatywnej, którzy usłyszą na żywo 7 zespołów, w tym: Grade 2, TZN Xenna czy Castet. Program dopełnią pokaz połykania mieczy, show barmańskie, burleska i wiele innych atrakcji. Będzie to kolejną odsłona imprezy, której przyświecać będzie hasło OLD’sCOOL. Bilety na Wrocław Tattoo Konwent są już dostępne w sprzedaży.  [addAdSense]


W psychodelicznych wnętrzach wrocławskiego klubu Zaklęte Rewiry kolejny raz fani tatuażu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami tatuażu artystycznego. Strefa wystawiennicza na dwa dni zamieni się w wielkie studio tatuażu, w którym pracować będzie 150 tatuatorów z całego kraju. Nie zabraknie również silnej reprezentacji z Wrocławia. Festiwal zagości w stolicy Dolnego Śląska już po raz szósty.
Konkursy na najlepsze tatuaże
Konwentowa scena to miejsce, gdzie posiadacze tatuaży mogą pochwalić się przed publicznością swoim unikatowym dziełem, wykonanym przez artystę uczestniczącego w danej edycji wydarzenia. Tym razem prace będą zgłaszane do konkursów w 10 kategoriach, takich jak: najlepszy tatuaż realistyczny, neotradycyjny, tradycyjny czy graficzny. Koncepcję i wykonanie tym razem ocenią: Maurycy Szymczak, Michał Przybyła i Rybak Tattoo.
Punk rockowa scena muzyczna
Konwentowy line-up zainteresuje przede wszystkim miłośników muzyki o energetyzującym tempie i mocnym gitarowym brzmieniu.Na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent zagości aż 7 zespołów sceny niezależnej, tworzących w klimacie z pogranicza punk rocka, hardcore’u i innych pokrewnych gatunków. Solidną dawkę hałasu zapewnią: Grade 2 i DeadMan’sChest z Wielkiej Brytanii, TZN Xenna, Castet, The Mooncheese, Messedup z Białorusi, a także wrocławski kolektyw NighclubFire.
Burleska, połykanie mieczy i pokazy barmańskie
Nieodłącznym elementem każdego Tattoo Konwentu są pokazy specjalne. Z pewnością niejedno spojrzenie przyciągną urodziwe tancerki z Sabayon – składu specjalizującego się w sztuce burleski. O podwyższony poziom adrenaliny zadba połykacz mieczy Krystian Minda, a efektowne tricki barmańskie zaprezentuje Jakub Górzewski. Dodatkową atrakcją konwencji będzie między innymi strefa motoryzacyjna z oldschoolowymi pojazdami czy boks Banana-INK, gdzie każdy może samodzielnie wytatuować banana za pomocą profesjonalnej maszynki.
[addAdSense]
Bilety na wydarzenie są dostępne w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 35 zł, dwudniowy – 45zł. Wejściówka VIP to koszt 250 zł. Istnieje możliwość zakupienia biletu trzyosobowego, za który zapłacić trzeba 115 zł. Dzieci do 12. roku życia i osoby powyżej 60. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu nieodpłatnie. Dla najmłodszych przygotowano również specjalną strefę animacyjną. Więcej informacji o biletach, dokładny program i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie http://wroclaw.tattookonwent.pl/.

 

 

Artykuł sponsorowany.