Nowy plac zabaw będzie podzielony na dwie strefy – dla dzieci i dla dorosłych, tak by opiekunowie którzy będą go odwiedzać ze swoimi pociechami, mogli także dobrze się bawić.

Nowy plac zabaw będzie zbudowany z elementów nie tylko rekreacyjnych, ale także edukacyjnych, tak by poza zabawą, dzieci mogły także przyswajać wiedzę. W pierwszej strefie placu znajdą się elementy małej architektury, gniazdo, czyli kryjówka zbudowane z żywej wierzby, ścieżki z bazaltowych płyt z tropami zwierząt, lupa ułatwiająca obserwację przyrody oraz plenerowy ksylofon.

 

Natomiast druga strefa będzie obejmowała oryginalny tor przeszkód ze ściankami do wspinaczki, drabinkami, huśtawkami oraz siłownię dla dorosłych. Znajdą się w niej także tablice z informacjami na temat zwierząt, jakie mieszkają w Parku Wschodnim lub go odwiedzają oraz tablice z informacjami dotyczącymi tamtejszych roślin.

 

Projektanci nowego placu zabaw zadbali, aby dawne i współczesne elementy Parku Wschodniego harmonijnie ze sobą współgrały. Dodatkowo, ze względu na to iż park jest miejscem szczególnie narażonym na podtopienia, przeprowadzono analizy, które pozwoliły na wybranie miejsca mniej podatnego na zalanie.

Inwestorem prac w Parku Wschodnim jest Zarząd Zieleni Miejskiej.

Tekst: CWC
Wizualizacje: Pracownia IKROPKA