Sztuka na Miejscu to przestrzeń, w której sztuka jest na wyciągnięcie ręki – jej nienachlana obecność pozwala na oswojenie się ze światem artystycznym w nieformalnym otoczeniu.

Miejsce zachęca do pozostania na dłużej, rozgoszczenia się wygodnie na kanapie, napicia kawy lub wina, a wszystko to w inspirującym otoczeniu Sztuki.

Sztuka na Miejscu to przestrzeń tworzona przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Vertigo Jazz Club & Restaurant oraz Save The World Real Estates. Z całą pewnością jest to miejsce dla osób, których ważnym elementem życia jest kontakt ze sztuką, jak również wszystkich chcących w swobodnej atmosferze obcować ze Sztuką.

1/4

 

W przestrzeni została zlokalizowana kawiarnia i cocktailbar. Opiekę artystyczną nad wystawami w Sztuce na Miejscu objął Rektor ASP we Wrocławiu, prof. Wojciech Pukocz.

Wystawa inauguracyjna, która pojawiła się w galerii jako pierwsza to obrazy Zdzisława Nitki. Dzieła można było podziwiać w lutym bieżącego roku.

– „…być artystą, który inauguruje powstanie nowego centrum kultury we Wrocławiu „Sztuka na Miejscu” jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Dziękuję! Prace, które przedstawię – w zdecydowanej większości są efektem pracy ostatnich miesięcy: obrazy na płótnach, kartonach oraz obiekty przestrzenne. Tematyka niezmiennie inspirowana ludzką egzystencją.” – mówił prof. Zdzisław Nitka.

Drugą z serii wystaw, którą można było oglądać w nowej przestrzeni artystycznej w marcu i kwietniu, były litografie Anny Trojanowskiej. Autorka prac dzieli swoje artystyczne dokonania pomiędzy klasyczną litografię i nowe media. W realizacji swoich prac często sięga po animację, film oraz projektowanie interfejsu graficznego. Charakterystyczne dla jej twórczości są również prace litograficzne na marmurze oraz litografie wykonywane technikami eksperymentalnymi w druku płaskim. Twórczość wrocławskiej graficzki została uhonorowana ponad trzydziestoma nagrodami na międzynarodowych konkursach, a jej prace gościły już na wystawach w Tajwanie, Chicago, Libercu, Florencj i Cadaques.

Aktualnie w Sztuce na Miejscu można podziwiać wystawę dydaktyków, studentów oraz doktorantów Wydziału Malarstwa pt. „Strefa komfortu”, zorganizowaną w ramach Festiwalu Malarstwa. Wystawa będzie dostępna do 31 maja.

Ekspansywnie rozwijająca się w internecie popularna wersja psychologii społecznej dostarcza wielu rad w różnych kwestiach życiowych, włącznie z dążeniem do szczęścia. Szczególnie wiele stron internetowych poświęconych jest zagadnieniu „strefy komfortu”. Na ogół pozostawanie w tej strefie rozumiane jest tam jako sytuacja utrudniająca rozwój osobisty człowieka, gdyż wiąże się z działaniem według schematów i utartych przyzwyczajeń, wprowadzając stan psychicznej i intelektualnej stagnacji. Porady blogerów zajmujących się ta kwestią nakazują nieustanne wychodzenie ze strefy komfortu, podejmowanie ryzyka w imię wyższych celów.

Taka interpretacja „strefy komfortu” radykalnie przeciwstawia się tradycyjnemu rozumieniu tego pojęcia w duchu hedonizmu i sybarytyzmu. W tamtym paradygmacie było to określenie o sensie pozytywnym, oznaczające wygodny tryb życia w luksusach i dostatku, będący tu istotą życia i jego celem. Warto więc obecnie zastanowić się ponownie nad pojęciem „strefy komfortu” i spróbować ustalić jego zakres i znaczenie.

Adres: ul. Łaciarska 4

Godziny otwarcia:
poniedziałek: ZAMKNIĘTE
wtorek: 12:00 – 22:00
środa: 12:00 – 22:00
czwartek: 12:00 – 22:00
piątek: 12:00 – 22:00
sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 20:00

Menu:

Adres www: https://sztukanamiejscu.art/

Wystawy: https://sztukanamiejscu.art/wystawy/