W związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce w zeszłym tygodniu przy ul. Świeradowskiej, wrocławskie MPK postanowiło zorganizować bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla rowerzystów rozwożących posiłki na terenie miasta. Trwa przyjmowanie zgłoszeń od zainteresowanych.

Dziś o godzinie 18:06 na ul. Świeradowskiej we Wrocławiu doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Z naszych ustaleń wynika, że wjechał on pod tramwaj w niedozwolonym miejscu. Najbliższym tragicznie zmarłego młodego mężczyzny, obywatela Ukrainy, składam wyrazy współczucia. Naszego pracownika, motorniczego z kilkuletnim doświadczeniem, objęliśmy opieką psychologa. Współpracujemy ze służbami celem wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia – tak brzmiało oświadczenie prezesa MPK, Krzysztofa Balawejdera, które wydał w środę (30 marca) po tragicznym zdarzeniu.

Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, MPK postanowiło podjąć działania prewencyjne i zorganizować szkolenie z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerzystów na terenie Wrocławia.

– Zdajemy sobie sprawę, że praca kuriera rowerowego jest wymagająca – presja czasu, zmęczenie, czasem niesprzyjające warunki pogodowe i ograniczona widoczność. Powinna jednak być bezpieczniejsza! Dlaczego tak łatwo o zderzenie z tramwajem? Waży on 30 ton i ma długą drogę hamowania. Motorniczy reagując tak szybko, jak kierowca, zatrzyma pojazd kilkanaście metrów dalej. Rowerowym dostawcom posiłków chcemy uświadomić zagrożenia i dać wskazówki, jak bezpiecznie poruszać się w obrębie torowisk – informuje MPK.

Zainteresowani kurierzy rowerowi, restauratorzy oraz firmy operujące na rynku dostaw posiłków mogą zgłaszać osoby pracujące jako rowerowi dostarczyciele na adres mailowy: rzecznik@mpk.wroc.pl. Czas i miejsce szkolenie zostanie ustalone, gdy znana będzie liczba zgłoszonych uczestników.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław