Jak informuje wrocławskie MPK, na pokładzie SZCZEPCIObusa zaszczepiło się 15 i pół tysiąca osób. Specjalny autobus odwiedził w sumie 102 lokalizacje – w samym Wrocławiu, jak i na Dolnym Śląsku, przemierzył ponad tysięcy kilometrów, a jego załoga spędziła w pracy prawie 1640 godzin.

Działalność mobilnego punktu szczepień, który od lipca 2021 roku działał na terenie miasta i w regionie, została oficjalnie zakończona w czwartek (7 kwietnia) na wrocławskim Rynku. SZCZEPCIObus przyjmował chętne osoby bez konieczności rejestracji czy szukania przychodni z wolnym terminem i oferował im szczepionki Johnson&Johnson oraz Pfizer/BioNTech. W sumie w specjalnym autobusie zaszczepiło się 15 499 osób.

– Bardzo dziękuję wszystkim naszym partnerom medycznym i pracownikom MPK – za ich wysiłek na każdym etapie funkcjonowania SZCZEPCIObusa. Dziękuję także dziennikarzom za pomoc w dotarciu do jak największego grona mieszkańców tak Wrocławia, jak i regionu. Bez Waszego działania takie osiągnięcie nie byłoby możliwe. To rzeczywisty sukces wszystkich mieszkańców. SZCZEPCIObus kończy swoje działanie na teraz, bo w przyszłości może być wykorzystany do kolejnych prozdrowotnych inicjatyw – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Mobilny punkt szczepień odwiedzał miejsca kluczowe z punktu widzenia codziennego funkcjonowania miasta. Był chociażby w Rynku i na placu Solnym, pojawiał się także w okolicach wrocławskich kościołów i katedry. Był również w miejscach rozrywki – chociażby Hydropolis czy ZOO.

– SZCZEPCIObus pomógł nam walczyć nie tylko z koronawirusem, ale i z ignoracją, i z głupotą w tym kraju. Warto głośno docenić tę akcję. I powiem więcej, udało się nam zaszczepić niemal 15 i pół tysiąca osób. I teraz pomyślcie Państwo, gdyby każde przedsiębiorstwo komunikacyjne z poszczególnych miast w tym kraju, zrobiło właśnie taką akcję, to zaszczepionych mógł być nawet ponad milion. Wszyscy, którzy przyczynili się do uruchomienia i prowadzenia SZCZEPCIObusa zasłużyli na duże słowa uznania – podsumował profesor Krzysztof Simon – kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego, ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala im. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław