Pies przywiązany do drzewa został odnaleziony na terenie Parku Szczytnickiego w piątek (14 kwietnia) około godziny 9:00. Szczeniak trafił pod opiekę wrocławskiej Ekostraży. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia, mogący pomóc w ustaleniu tożsamości osoby, która porzuciła psa.

Mała suczka została znaleziona w parku około 9:00. Możliwe, że spędziła tak całą noc… Dziewczynka jest już u nas, wyziębiona i przerażona. Mimo to łaknie uwagi człowieka, wtula się i bardzo płacze, gdy zostaje sama – opisuje sytuację Ekostraż.

Świadkowie zdarzenia lub osoby, które wiedzą, kto jest właścicielem szczeniaka, proszone są o kontakt z Ekostrażą. Zgodnie z przepisami prawa, porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Suczka zostanie przebadana, odpchlona i odrobaczona, a następnie wolontariusze rozpoczną poszukiwanie nowego, kochającego domu, w którym będzie mogła zamieszkać.

 

Foto: mat. Ekostraż