Już w czwartek 1 lipca, ponad 100 supersamochodów z całej Europy ruszy w spektakularną trasę po Polsce w ramach Gran Turismo Polonia 2021. Wrocław, Katowice, Kraków, Kielce, Warszawa i Poznań – w tych miastach pojawią się auta, które zdecydowanie przyciągają wzrok.

Tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia 2021 rozpocznie się we Wrocławiu i to właśnie tutaj zaplanowano pierwszy przystanek i linię startu dla sportowych samochodów. Uczestnicy wydarzenia będą zakwaterowani w hotelu Monopol, natomiast ich samochody zostaną zaparkowane przy ulicy Heleny Modrzejewskiej oraz na parkingu obok opery.

Samochody będą zjeżdżały przed hotel przez cały najbliższy czwartek 1 lipca 2021 r. Wieczorem, około godz. 19:00, w hotelu odbędzie się briefing otwierający event i uroczysta kolacja. Takie wydarzenia to nie lada gratka dla wszystkich fanów motoryzacji, którzy będą mogli zobaczyć taką liczbę fantastycznych aut w jednym miejscu.

Następnego dnia, 2 lipca o godz. 10:00 uczestniczy ruszą w trasę do Katowic, a następnie do Krakowa, gdzie spędzą noc. 3 lipca udadzą się natomiast do Warszawy, po drodze odwiedzając Kielce. Stolicę opuszczą 4 lipca i pojadą do Poznania, gdzie rozegra się część torowa eventu. We wszystkich lokalizacjach organizatorzy zadbali o to, aby auta były wyeksponowane dla publiki.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć pojazdy takich marek jak: Ferrari, Lamborghini, Porsche, McLaren, Alpine, Lotus czy Aston Martin, a także topowe modele GT innych producentów aut. Wartość aut wszystkich uczestników szacowana jest na ponad 120 mln zł.

 

Foto: Mondo Gran Turismo