Ruszyła trzecia edycja akcji „Alpiniści dla WOŚP”, w ramach której wykwalifikowani „Technicy Dostępu Linowego”, szerzej znani jako alpiniści przemysłowi, myją okna szpitali z oddziałami dziecięcymi na terenie całego kraju. Na czas wykonywanej pracy, alpiniści przebierają się w stroje superbohaterów, dzięki czemu wywołują uśmiechy na twarzach najmłodszych pacjentów.

Alpiniści kolejny raz wspomagają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja została zainaugurowana 23 stycznia w Warszawie, przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. We Wrocławiu superbohaterowie pojawią się już we wtorek (17 stycznia) i umyją okna Centrum Medycyny Ratunkowej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka przy ulicy Gen. A. E. Fieldorfa 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Poza Warszawą i Wrocławiem alpiniści pojawią się jeszcze m. in. w Opolu, Gdańsku, Gdyni, Krakowie czy Gliwicach.

Do akcji ponownie przyłączyła się Ochotnicza Straż Pożarna, a patronat honorowy nad akcją objął: Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Pan Waldemar Pawlak. Akcja „Alpiniści Dla WOŚP” Organizowana jest po raz trzeci, podczas poprzednich edycji odwiedziliśmy ponad 50 szpitali w całym kraju, myjąc okna i malując uśmiech na setkach twarzy małych i większych pacjentów – piszą pomysłodawcy akcji.

Jednak to nie koniec działań alpinistów na rzecz WOŚP, ponieważ stworzyli także aukcję, w ramach której można wylicytować usługę mycia okien przez superbohaterów z zastosowaniem technik dostępu linowego we wskazanej przez Zwycięzcę lokalizacji. Każde 20 zł wpłacone na aukcję to 1m2 okien do umycia. Aktualnie cena aukcji przekroczyła kwotę 1000 zł.

 

Foto: Alpiniści dla WOŚP