Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na zagospodarowanie okolic stawu mieszczącego się na terenie Toru Wyścigów Konnych-Partynice. Jest to projekt osiedlowy nr 272 zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Zdobył wtedy 2525 głosów mieszkańców, zajął 4 miejsce na 123 zgłoszone projekty osiedlowe i tym samym zakwalifikował się do realizacji.

Dotychczas na terenie WTWK Partynice został zrealizowany projekt WBO dotyczący oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej w parku linearnym. Wzdłuż 3,5-kilometrowej ścieżki zamontowano 168 latarni, które umożliwiają korzystanie z niej również po zmroku.

Teraz przyszedł czas na kolejną inwestycję, w ramach której powstaną trzy strefy rekreacji:

  • strefa kalisteniki o powierzchni około 400 mkw, wyposażona w urządzenia umożliwiające wykonanie treningu siłowego na wolnym powietrzu,
  • bulodrom składający się z dwóch boisk do gry w bule o nawierzchni piaskowej, dwóch stanowisk ze stołami do gry w tenisa stołowego oraz trzech stanowisk do gry w  szachy wraz ze strefami ochronnymi, miejscami dla zawodników i kibiców,
  • strefa rekreacyjno-konsumpcyjna z trzema stanowiskami do grilla nad stawem wraz z zadaszonymi altanami i siedziskami betonowymi z zadaszeniem w formie żagla.

Prace obejmą również montaż ogrodzenia – od strony północno-zachodniej oddzielające teren rekreacji od terenów przeznaczonych dla zwierząt oraz oddzielające teren rekreacji od stawu. Powstaną dodatkowe ścieżki łączące teren rekreacji z istniejącym utwardzonym ciągiem pieszym wokół toru wyścigowego. Pojawią się także takie elementy jak stalowe stojaki do mocowania rowerów, śmietniki czy tablice z regulaminami.

Termin składania ofert upływa 10 maja 2023 roku.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje