Z początkiem października swoją działalność wznowił Streetbus, czyli autobus, w którym na pomoc mogą liczyć osoby w kryzysie bezdomności lub w trudnej sytuacji życiowej. Autobus będzie kursował po Wrocławiu aż do kwietnia 2022 roku.

Streetbus to wspólna inicjatywa MPK Wrocław i Rady Miejskiej, dzięki której każda osoba potrzebująca ma możliwość ogrzania się i zjedzenia ciepłego posiłku na pokładzie autobusu. Rolę Streetbusa pełni duży przegubowy autobus VOLVO, dzięki czemu osoby z niego korzystające, mogą bezpiecznie, spokojnie i w higienicznych warunkach zjeść coś ciepłego.

 

Jak informuje MPK Wrocław, autobus będzie kursował aż do kwietnia, 7 dni w tygodniu, od godziny 20:00, rozpoczynając trasę od ulicy Sieradzkiej. Odwiedzi również przystanek „Bzowa” w pobliżu Centrum Historii Zajezdnia i „Katedra” przy ul. Wyszyńskiego. Dodatkowe przystanki „na żądanie” są na al. Hallera, pod FAT, na pl. Orląt Lwowskich, pod Galerią Dominikańską i przy ul. Pułaskiego (przystanek „Kościuszki”).

W poprzednich latach, dzięki Streetbusowi pomoc uzyskało 41 984 osób. Jak podsumowuje MPK, autobus przejechał już w sumie 16 750 km, wydając przy tym 66 163 porcje zupy.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław