7 października  odbędzie się wyjątkowy bieg Wild Run. Jest to wyjątkowy bieg, ze względu na swoją trasę, która prowadzić będzie ogród zoologiczny! Celem imprezy Wild Run jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt Afryki prowadzonych przez wrocławskie Zoo i Fundację Zoo Wrocław Dodo.

Bieg odbędzie się alejkami Zoo na dwóch pętlach po 5 kilometrów każda. Trasa będzie dość mocno zakręcona, ale śmiało można powiedzieć, że to będzie jedyne takie wydarzenie w kraju, gdzie uczestnicy będą mogli przebiec tuż obok wybiegu dla lwów, tygrysów, słoni czy żyraf. 

Rozpoczęły się zapisy!

Pierwsze sto osób zapłaci za udział w biegu 45 złotych, kolejne dwieście 50 złotych, a pozostali o 5 złotych więcej. Limit uczestników biegu to 750 osób.

Przy okazji biegu głównego tradycyjnie odbędą się biegi towarzyszące dla najmłodszych. Odbędą się na dwóch dystansach z podziałem ze względu na wiek: Bieg Pingwinka (3-5lat) na dystansie ok. 100 metrów oraz Bieg Lemura (6-8 lat) na dystansie ok. 200 metrów. Na obydwa biegi obowiązuje określona liczba 100 miejsc. Zapisy będą dostępne w biurze zawodów do wyczerpania puli miejsc startowych. Bieg jest bezpłatny.

Zapisać możecie się: Tutaj

foto: Jacek Urbanowicz / mat. prasowy
źródło: tuWroclaw.com