Po dziesięciu latach istnienia, Stadion Wrocław zlokalizowany przy al. Śląska 1 zyskał sponsora tytularnego. Została nim Grupa Tarczyński, o czym poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Umowa została podpisana na 6 lat.

W konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek (25 listopada), poza prezydentem Wrocławia, udział wzięli również członkowie zarządu Tarczyński S.A. – Tomasz i Dawid Tarczyńscy oraz członkowie zarządu Stadionu Wrocław – prezes Marcin Przychodny oraz wiceprezes Marta Urbanek. W ramach zawartej z Grupą Tarczyński umowy, konto Stadionu Wrocław wzbogaci się o 14 mln złotych, co pozwoli ustabilizować sytuację finansową obiektu.

– Firma Tarczyński to firma, która kocha sport, dlatego oczywistym jest zaangażowanie firmy właśnie w tym miejscu – mówił podczas konferencji na Stadionie Jacek Sutryk.

Tarczyński S.A. to innowacyjny producent wysokiej jakości wędlin, kabanosów, parówek i przekąsek białkowych. We Wrocławiu znana jest także z zaangażowania w futbol amerykański, ponieważ od 10 lat pomaga w rozwoju wrocławskiej drużyny Panthers Wrocław, którą sponsoruje.

 

Foto: Fb/Tarczyński