Specjalny punkt tylko dla nastoletnich pacjentów, bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalności, nagrody i niespodzianki dla zaszczepionych – tak Wrocław zaprasza na wielką akcję szczepień na Stadionie. To wszystko w ramach Szczepienia na Dobry Początek Wakacji.

W sobotę 26 czerwca, na Stadionie Wrocław, w pierwszym dniu wakacji – bez rejestracji i stresu będzie mogła zaszczepić się młodzież w wieku 12-17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10.00-17.00. Konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy Pfeizer – jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18 roku życia.

Szczepienia ochronne nie bez powodu uznawane są za jedno z największych osiągnięć medycyny. Dzięki nim udało się zmniejszyć śmiertelność i zachorowalność na wiele chorób zakaźnych. Szczepiąc się, można zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed chorobą, która w ciągu ostatniego roku zmieniła naszą rzeczywistość – przekonuje prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

We Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Blisko tysiąc uczniów z grupy 17-18 lat zostało już zaszczepionych  dzięki wspólnej akcji miasta Wrocław i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (1 czerwca uruchomiony został mobilny punkt w V LO we Wrocławiu). Akcja szczepień młodzieży odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Myślę, że nie mamy wątpliwości, jak ważny okazał się program szczepień. Dzięki niemu szybciej wracamy  do normalności. Ponownie korzystamy z wielu atrakcji. Korzystają z nich także ludzie młodzi, do których jeszcze mocniej apeluję: szczepcie się, pilnujcie terminów szczepień. Dla swojego i naszego wspólnego zdrowia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W sobotę 26 czerwca na Stadionie Wrocław powstanie strefa chillout połączona z punktami informacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień. Do dyspozycji młodzieży i rodziców będą lekarze różnych specjalności – psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta. Odpoczywając po szczepieniu nastolatkowie mogą obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis i zdobyć bezpłatne wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury – Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.

Pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia. W ostatnim tygodniu wakacji zaszczepieni nastolatkowie będą mogli wziąć udział we wspólnym spacerze po Rynku i okolicach pt. „Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku”.

We Wrocławiu podano już ponad 740 tys. szczepionek, a ponad 70 tys. osób zostało zaszczepionych na Stadionie Wrocław.

 

Źródło: mat. prasowy