We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Kolejowy Dzień Dziecka na Dworcu Głównym

1 i 2 czerwca w godzinach od 10 do 18 w Sali Sesyjnej dworca Wrocław Główny będzie można podziwiać sporych rozmiarów makietę kolejową w skali H0 (1:87), przygotowaną przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć żywą kolej w miniaturze, poznać tajniki modelarstwa a jednocześnie zobaczyć realistycznie odwzorowany tabor kolejowy – również taki, którego na co dzień już nie zobaczymy na stalowych szlakach.

Na miejscu odbędą się również gry, konkursy oraz festyn pod nazwą „Dolnośląska Policja Dzieciom”.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/kolejowy-dzien-dziecka-na-dworcu-glownym-we-wroclawiu-wstep-wolny/

Gdzie: Dworzec Główny, ul. Piłsudskiego 105
Kiedy: sobota-niedziela (1-2 czerwca), godz. 10:00-18:00

2.) Bajkowy Dzień Dziecka na pl. Wolności

Na uczestników wydarzenia będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy taneczne, warsztaty, pierwsza pomoc dla zwierzaków, podwórkowe retro gry, joga dla dzieci, rycerskie pojedynki, animacje, w tym malowanie twarzy, strefa gastro i wiele innych.

Gdzie: plac Wolności
Kiedy: sobota (1 czerwca), godz. 10:00-16:00

3.) Vertigo Summer Vibes Festival

Vertigo Summer Vibes Festival 24 to dziesięć wyjątkowych dni z muzyką alternatywną, pop, rock, funk, soul, która wypełni Wrocław w maju i czerwcu. Pomysł narodził się z chęci promocji muzyki innej niż jazz czy blues w przestrzeni miejskiej i rozwinięcie sceny Vertigo o nowe gatunki muzyczne.

  • piątek (31 maja) – Marina Kleczków, godz. 20:00

Na scenie wystąpi Guest Julka – wrocławska wokalistka, raperka i autorka tekstów, która porwie publiczności swoją energią i oryginalnym stylem. Hip-hop i soul w najlepszym wydaniu, idealnie wpisujące się w letni klimat.

  • sobota (1 czerwca) – Przystanek Rondo, godz. 19:00

Dynasonic – dubwave’owe trio z Wrocławia zaprezentuje najnowsze utwory, łączące w sobie nowoczesną elektronikę puchnącą od bassow dub i field recording. Hipnotyzujące rytmy i eksperymentalne dźwięki gwarantują niezapomniane wrażenia.

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: piątek-sobota (31 maja – 1 czerwca)

4.) Dzień Dziecka w Odra Centrum

Zapraszamy całe rodziny – w Odra Centrum mamy piękne tarasy, kawiarenkę odrzańską, wypożyczalnię kajaków, Odratekę, kącik dziecięcy i masę atrakcji – zachęcaja organizatorzy.

Wśród atrakcji: warsztaty z wyplatania wiklinowych zwierzątek, malowanie na wodzie w technice marmurkowej/ebru, a także pływanie po Odrze.

Gdzie: Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B
Kiedy: sobota (1 czerwca), godz. 11:00-15:00

5.) „Dzieciaki świętują!” – festyn rodzinny na Sępolnie

Plenerowa scena na Sępolnie w Dniu Dziecka już od przedpołudnia zabrzmi występami dzieci i radosną zabawą podczas konkursów. Zobaczymy wokalistów z sekcji wokalu prowadzonej przez Alicję Janosz, swoje programy zaprezentują świetni i nagradzani na przeglądach tancerze ze Szkoły Tańca MFIT. Możecie liczyć na różne warsztaty plastyczne w pracowni pod chmurką, jak i owocowy zawrót głowy z Kornalią Stafisz. Na tych zajęciach dzieci przygotują zdrowe przekąski w kształcie kolorowych buziek oraz pyszne koktajle owocowe. Wspólnie będziemy eksperymentować – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: skwer na rogu ul. Partyzantów i ks. Brzóski
Kiedy: sobota (1 czerwca), godz. 11:00-15:00

6.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

31 maja 2024 (piątek)
godz. 21:00 Mikro & Makro Kosmos. Czas trwania pokazu: 12:50 min

1 czerwca (sobota)
godz. 21:00
Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (31 maja-1 czerwca)

7.) wrOFF Showcase 2024 – festiwal wrocławskiej muzyki

Nadszedł czas na najnowszą odsłonę naszego festiwalu muzycznego! wrOFF Showcase, wcześniej znany jako wrOFFław, wraca w dniach 31 maja do 2 czerwca 2024 roku. Ta wrocławska inicjatywa, skupiona na lokalnych talentach, przekształca się, ale nie traci swojej pasji do wspierania artystów – piszą organizatorzy.

Harmonogram koncertów:

  • PIĄTEK 31.05

19:00 Olga Meder + Domownicy
20:00 Szpital Uniwersytecki
21:00 Bad Ritual
22:00 Kamil Kempiński
23:00 Aleksander Szalonek

  • SOBOTA 1.06

19:00 Gnomm & Serum Profanum
20:00 Piotr Paduszyński
21:00 Boysyrewicz
22:00 Desert Quake
23:00 LISY

  • NIEDZIELA 2.06

18:00 DUNS
19:00 Niezdecydowani
20:00 Guest Julka
21:00 Noise River
22:00 Żniwa + gość

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: piątek-niedziela (31 maja – 2 czerwca)

8.) Park Śniadaniowy w Parku Andersa

Zapraszamy na niedzielne uczty w Parku Śniadaniowym! To czas słonecznych poranków, rozmaitych atrakcji i towarzyskich spotkań przy ulubionych smakach. Pyszne śniadania i lunche przygotują dla Was rozmaici wystawcy. Nie zabraknie atrakcji i okazji do poruszania się. Każdy niedzielny poranek rozpoczniemy od jogi na trawie. Start o 10:00. Waszymi pociechami zajmie się animatorka Daria Jankowska, która zaplanuje rozmaite zabawy na cały czas trwania Parku Śniadaniowego – wyliczają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (2 czerwca), godz. 9:00-16:00

9.) Pchli Targ na Ołbinie

Pchli Targ wrócił na Ołbin! Już w najbliższą niedzielę, kolejny z cyklu zaplanowanych na ten rok pchlich targów na naszym osiedlu. Jeśli w waszych szafach zalegają już nie potrzebne rzeczy, to mogą się one okazać spełnieniem marzeń dla kogoś innego. Pchli targ jest miejscem, gdzie wszelkiego typu bibeloty, zabawki itp. mogą znaleźć nowego właściciela! Serdecznie zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Skwer Ludzi ze Znakiem „P”
Kiedy: niedziela (2 czerwca), godz. 12:00-16:00

10.) Wrocławski Dzień Dziecka w Parku Słonecznym na Gaju

W programie:
– gry i zabawy sportowe|,
– zdobywanie sprawności w kilkunastu konkurencjach,
– rywalizacje rodzinne,
– strefa animacji z dmuchańcami i licznymi atrakcjami,
– lemoniada, lody, kawa,
– opieka profesjonalnych trenerów sportowych i animatorów,
– kilka godzin świetnej zabawy plenerowej.

Gdzie: ul. Orzechowa 108
Kiedy: niedziela (2 czerwca), godz. 10:00-18:00

11.) Kino w Famie – pokaz specjalny

Na rok 2024 przypada 90. rocznica urodzin wybitnego polskiego prozaika i scenarzysty – Marka Hłaski. Chcemy uczcić ten wyjątkowy czas i przybliżyć Wam sylwetkę autora oraz jego ogromny wpływ na polską kulturę. Zapraszamy Was na szczególny pokaz filmowy poprzedzony wykładem Kamili Sowińskiej – piszą organizatorzy.

Gdzie: CBK Fama, sala widowiskowa I piętro
Kiedy: piątek (31 maja), godz. 18:00

12.) Jarmark Świętojański 2024

Zgodnie z coroczną, majową tradycją, na Rynku pojawił się Jarmark Świętojański, a wraz z nim charakterystyczne drewniane domki z różnorodnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodzielniczymi, a także dekoracjami i zabawkami. Nie brakuje również regionalnych produktów spożywczych i słodyczy.

Więcej o wydarzeniu: https://miejscawewroclawiu.pl/jarmark-swietojanski-znow-powraca-na-wroclawski-rynek/

Gdzie: Rynek
Kiedy: 24 maja – 27 czerwca

 

Foto: mat. prasowe