We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Festiwal Pasibrzucha

Już w najbliższy piątek (28 czerwca) wystartuje czwarta edycja Festiwalu Pasibrzucha, który odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych w Partynicach we Wrocławiu. Na odwiedzających czekają trzy dni niesamowitych atrakcji, pysznego jedzenia i fantastycznej zabawy. Co więcej, wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy.

Więcej informacji: https://miejscawewroclawiu.pl/darmowe-koncerty-silent-disco-i-60-konceptow-gastronomicznych-nadchodzi-iv-edycja-festiwalu-pasibrzucha/

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: piątek-niedziela (28-30 czerwca)

2.) Dni Marynarza Rzecznego

Już po raz szósty we Wrocławiu będziemy świętować Dzień Marynarza Rzecznego, nawiązujący do przedwojennej tradycji i świętowanych co roku 3 lipca uroczystości – piszą organizatorzy.

W programie m.in. parada statków, darmowe rejsy, pokazy ratownictwa wodnego i koncerty.

Szczegółowy program wydarzenia: https://bip.wroc.uzs.gov.pl/uzs/inicjatywy/dzien/12252,Dzien-Marynarza-Rzecznego-2024.html

Gdzie: Bulwar Xawerego Dunikowskiego oraz Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich
Kiedy: sobota-niedziela (29-30 czerwca)

3.) Sztuka, ogień i magia – Święto Wrocławia 2024 w CK Agora

Ostatni weekend czerwca to czas, kiedy Osiedle Karłowice-Różanka przekształci się w otwartą, plenerową scenę teatralną. Po raz kolejny otworzymy bramy do świata animacji, cyrku, tańca, muzyki, pantomimy, fireshow i akrobatyki. W programie wydarzenia znajdą się atrakcje dla młodszych i starszych: dwa plenerowe spektakle, pełne humoru show interaktywne oraz rodzinny piknik z warsztatami – zachęcają organizatorzy.

Program: https://www.ckagora.pl/swieto-wroclawia-2024-program/

Gdzie: CK Agora, ul. Serbska 5a
Kiedy: piątek-sobota (28-29 czerwca)

4.) Targi Młodej Sztuki

Wydarzenie na którym masz naprawdę unikalną możliwość zakupić i zapoznać się ze sztuką współcześnie tworzoną przez młodych lokalnych artystów, wesprzeć ich karierę i byt artystyczny oraz zagłosować na kulturę, którą uznasz za tego wartą – zachęcają organizatorzy.

Na miejscu będzie można podziwiać i kupować oryginalne obrazy, grafiki, rzeźby, plakaty, fotografie w różnorodnych formatach i rozmiarach, osobiście poznać twórców i zadawać dowolne pytania.

Gdzie: NOT Wrocław, ul. Piłsudskiego 74
Kiedy:
– sobota (29 czerwca), godz. 11:00-19:00
– niedziela (30 czerwca), godz. 11:00-18:30

5.) Dzień Psa we wrocławskim schronisku

Co roku świętujemy kalendarzowy DZIEŃ PSA – to wspaniała okazja, aby przypomnieć, jak ważna jest relacja ludzi z psiakami. To właśnie dzięki czworonożnym przyjaciołom nasze życie staje się lepsze, pełne pozytywnych emocji i miłości. Ci, którzy od lat zajmują się zwierzętami, często nie wyobrażają sobie innej rzeczywistości – piszą organizatorzy.

Na miejscu pojawią się specjaliści, którzy doradzą, odpowiedzą na pytania czy rozwieją wątpliwości w zakresie odpowiedniej opieki nad czworonogami.

W tym roku świętujemy przez cały weekend – sobota będzie dniem warsztatów i wykładów, a w niedzielę zapraszamy na radosny piknik – dodają organizatorzy.

Gdzie: TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2
Kiedy: sobota-niedziela (29-30 czerwca), godz. 11:00-15:00

6.) Ręki Dzieła Fest – Lato

Ręki Dzieła Fest to regularny i wpisany w kulturalny obraz Wrocławia festiwal lokalnych rękodzielników, który zdobył już ogromną popularność. RDF to impreza, skupiona tylko na niekomercyjnych artystach, tworzących z pasji i w pojedynczych egzemplarzach.

Przez trzy weekendy lata będzie można spotkać artystów w okolicach Rynku Wrocławskiego: na Placu Solnym i ulicy Oławskiej. Na stoiskach będzie można znaleźć m.in. biżuterię, zabawki, ubrania, torby, dodatki, kartki, ceramikę, malarstwo i wiele innych unikatów.

Gdzie: Plac Solny
Kiedy: sobota-niedziela (29-30 czerwca), godz. 12:00-20:00

7.) Wakacyjne koncerty organowe w bazylice św. Elżbiety

28 czerwca zagra Piotr Mróz. Urodził się w 1998 roku w Tarnowie. W tym samym mieście ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie. Edukację muzyczną kontynuował na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie ukończył studia na kierunkach Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Instrumentalistyka, w klasie organów dr. hab. Tomasza Zająca. W latach 2019–2020 był stypendystą Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koncertował m.in. w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu, bazylice mniejszej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy, Akademii Katolickiej w Warszawie, kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu, opactwie Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu oraz w Katedrze Rzeszowskiej.

Gdzie: Bazylika św. Elżbiety
Kiedy: piątek (28 czerwca), godz. 19:00

8.) Pchli Targ w Krzyckim Ogrodzie Spotkań

30 czerwca zapraszamy do Krzyckiego Ogrodu Spotkań przy ul. Wiosennej 14 na osiedlowy kiermasz i sąsiedzką wymianę rzeczy. To świetna okazja, by sprzedać lub przekazać dalej przedmioty, które nie są nam już potrzebne, a ciągle mogą dobrze służyć innym – zachęcają organizatorzy.

Gdzie:  Krzycki Ogród Spotkań, ul. Wiosennej 14
Kiedy: niedziela (30 czerwca), godz. 11:00-14:00

9.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

28 czerwca 2024 (piątek)
godz. 21:40 Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

29 czerwca 2024 (sobota)
godz. 21:40 Katedra Demokracji. Czas trwania pokazu 14:40 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (28-29 czerwca)

10.) Park Śniadaniowy w Parku Andersa

Zapraszamy na niedzielne uczty w Parku Śniadaniowym! To czas słonecznych poranków, rozmaitych atrakcji i towarzyskich spotkań przy ulubionych smakach. Pyszne śniadania i lunche przygotują dla Was rozmaici wystawcy. Nie zabraknie atrakcji i okazji do poruszania się. Każdy niedzielny poranek rozpoczniemy od jogi na trawie. Start o 10:00. Waszymi pociechami zajmie się animatorka Daria Jankowska, która zaplanuje rozmaite zabawy na cały czas trwania Parku Śniadaniowego – wyliczają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (30 czerwca), godz. 9:00-16:00

 

Foto: mat. Facebook