We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie dziewięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wrocławska Potańcówka na pl. Wolności

Pierwsza tegoroczna potańcówka odbyła się w ramach 7. Dni Odry 2023 – wyjątkowo na Wyspie Słodowej, jednak w najbliższy weekend tańce wracają w ulubione miejsce mieszkańców, a mianowicie na plac Wolności. W sobotę (27 maja) motywem przewodnim imprezy będzie muzyka łącząca pokolenia, zatem integrować będą mogli się wszyscy, bez względu na wiek.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

Gdzie: pl. Wolności
Kiedy: sobota (27 maja), godz. 18:00-23:00

2.) 13. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Zapraszamy na 13. edycję jednego z największych festiwali piw rzemieślniczych i regionalnych w Europie! Podczas trzech dni festiwalowych będziecie mogli wybierać spośród setek starannie wyselekcjonowanych piw lanych i butelkowych, pochodzących z najlepszych małych i średnich browarów (zarówno polskich jak i europejskich) – piszą organizatorzy.

Gdzie: Tarczyński Arena, Aleja Śląska 1
Kiedy:
– piątek (26 maja), godz. 16:00-24:00
– sobota (27 maja), godz. 12:00-24:00
– niedziela (28 maja), godz. 12:00-20:00

3.) 31. Giełda Książki Bibliotecznej

Na giełdzie dostępne są książki, czasopisma, muzyka i filmy. Na miejscu będzie można znaleźć książki z wielu gatunków, m.in. komiksy, mangi, fantasy, książki dla dzieci, literatura piękna, poradniki, literatura naukowa), oraz w różnych językach, m.in. angielskim, niemieckim, francuskim, koreańskim i nie tylko.

Wstęp jest wolny, a cena każdej książki, płyty lub czasopisma to tylko 4 zł (w gotówce).

Gdzie: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58
Kiedy:
– piątek (26 maja), godz. 10:00-18:00
– sobota (27 maja), godz. 10:00-15:00

4.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

26 maja 2023 (piątek)
godz. 21:45 Mikro & Makro Kosmos. Czas trwania pokazu: 12:50 min

27 maja 2023 (sobota)
godz. 21:45 Piękna i Bestia. Czas trwania pokazu: 22:00 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (26-27 maja)

5.) Rodzinny Dziedziniec Artystyczny – weekend bezpłatnych atrakcji w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Podczas ostatniego weekendu maja na dziedzińcu, za budynkiem Centrum Kultury Wrocław-Zachód otwieramy Dziedziniec Artystyczny. W tych dniach dedykujemy go rodzinnym, twórczym spotkaniom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy na otwarte bezpłatne wydarzenia: koncert przebojów z animacji Disneya, spektakl rodzinny „Sokrates w piaskownicy”, sentymentalny koncert utworów Kaliny Jędrusik, warsztaty rodzinne – piszą organizatorzy.

Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ. 

Gdzie: Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4/6
Kiedy: 26-28 maja (piątek-niedziela)

6.) Niedziela w Parku Śniadaniowym – Park Andersa

Zapraszamy na kolejny sezon z niedzielnymi śniadaniami w Parku Andersa! To czas słonecznych poranków, towarzyskich spotkań przy pysznych śniadaniach na trawie z kieliszkiem Prosecco… Jeżeli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej – odwiedźcie nas! Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, możecie liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia jak i aktywności – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela 28 maja, godz. 9:00-16:00

7.) Kino plenerowe – Nocny Targ Tęczowa

Czas na cykliczne wydarzenie na którym będzie można u Nas obejrzeć światowe hity filmowe! Już 28 maja (niedziela) zobaczycie u Nas film „Milion sposób jak zginąć na zachodzie”, czyli opowieści o Albercie, tchórzliwym hodowcy owiec. Gdy Albert wykręcił się od uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie, jego kapryśna dziewczyna rzuciła go dla innego. Tajemnicza nieznajoma, która właśnie przybyła do miasta, pomogła Albertowi odzyskać wiarę w siebie, a co więcej para zaczęła mieć się ku sobie. Niestety, w mieście zjawił się również mąż kobiety, notoryczny przestępca, dysząc żądzą zemsty. I oto Albert musi przetestować świeżo odzyskaną odwagę – piszą organizatorzy.

Gdzie: Nocny Targ Tęczowa, ul. Tęczowa 65
Kiedy: niedziela 28 maja, godz. 21:00

8.) Festyn Sąsiedzki – Karłowice-Różanka

W programie sąsiedzkiego wydarzenia:
– warsztaty kreatywne, rękodzieła,
– występy artystyczne,
– międzypokoleniowa potańcówka z DJ Kudłaty,
– animacje dla dzieci z Klaun Alutka,
– dmuchańce,
– kiermasz rękodzieła (Złote Szydełko, Kreatywne Babcie),
– konkursy z upominkami,
– międzypokoleniowa zagadka dla babci, wnucząt i dziadka,
– strefa gastro ze smakołykami.

Gdzie: amfiteatr, podwórko pomiędzy blokami ul. Macedońskiej i ul. Obornickiej
Kiedy: sobota 27 maja, godz. 15:00-19:00

9.) Dolnośląski Targ Rolny – Dolnośląskie Zakupy

Warzywa, owoce, przetwory, mięso i wędliny, sery, miody, wypieki, ryby, sadzonki, rękodzieło i kosmetyki… możemy długo wymieniać wspaniałości, które są dostępne na Dolnośląskim Targu Rolnym – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Dolnośląski Targ Rolny, ul. Zwycięska 8
Kiedy: sobota (27 maja), godz. 9:00-13:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu