We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Gastro Miasto

Na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego czekają na Was najpyszniejsze restauracje oraz najlepsi Winiarze, zapisujcie termin, nie może Was zabraknąć! – zachęcają organizatorzy.

W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział około 100 wystawców, oferujących dania różnych kuchni. Odbędą się również warsztaty kulinarne, liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, a także koncerty i silent disco.

Gdzie: Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Kiedy:
– piątek (14 czerwca), godz. 16:00-1:00
– sobota (15 czerwca), godz. 12:00-1:00
– niedziela (16 czerwca), godz. 12:00-21:00

2.) Wielki Piknik Charytatywny na rzecz Zwierząt Grupy Ratuj

W tym roku cały dochód zostanie przeznaczony na budowę Szpitala dla Porzuconych Zwierząt, znajdującego się w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt.

Podczas pikniku będzie można dowiedzieć się, jak działa stowarzyszenie i jak wygląda procedura adopcyjna. Pojawią się także czworonożni podopieczni i wolontariusze Grupy Ratuj.

Zaplanowano również tematyczne strefy:

 • Strefa WIEDZY – tu dowiecie się wszystkiego o stowarzyszeniu oraz znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was pytania na temat adopcji
 • Strefa BAZARKU GRUPY RATUJ, na której możecie szukać gadżetów dla Waszych pupili nie tylko
 • Strefa GASTRO – ciasta, przekąski od naszych wolontariuszy oraz wytrawne pyszności
 • Strefa DZIECI – planszówki, bańki, malowanie buziek
 • Ciche LICYTACJE – vouchery do kina, teatru, muzeum, salonów kosmetycznych, escape room, szkoły tańca, apartamenty i wiele innych

Gdzie: Park Grabiszyński, polana obok Wzgórza Oporowskiego
Kiedy: niedziela (16 czerwca), godz. 11:00-19:00

3.) Strefa Kibica Mistrzostw Europy na Tarczyński Arenie – Piknik Otwarcia

Mecze piłkarskich Mistrzostw Europy będzie można obejrzeć w Strefie Kibica Sports Baru – Browaru Stu Mostów zlokalizowanym na Tarczyński Arenie Wrocław. Na terenie esplanady przy lokalu zostanie ustawiony telebim o powierzchni 15 metrów kwadratowych, wygrodzona powierzchnia dla widowni i zapewnione atrakcje dodatkowe.

Na niedzielę (16 czerwca) zaplanowano piknik otwarcia, podczas którego będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. W programie dobra muzyka, animacje, foodtrucki z przekąskami, urządzenia dla młodszych i starszych. Wszystko od godziny 11:00 do 18:00.

Gdzie: esplanada Tarczyński Arena
Kiedy: niedziela (16 czerwca), godz. 11:00-18:00

4.) Festyn w Parku Południowym

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki zaprasza na Festyn rodzinny pt. „W zgodzie z naturą”. Na scenie koło Pomnika Fryderyka Chopina wystąpią dzieci i młodzież z różnych sekcji artystycznych. Odbędą się również otwarte warsztaty plastyczne oraz akcja znakowania rowerów,

Gdzie: Park Południowy
Kiedy: sobota (15 czerwca), godz. 11:00-16:00

5.) Festiwal Kupuj Świadomie w Zajezdni Dąbie (Czasoprzestrzeń)

 • Fashion Meeting Wrocław – targi mody autorskiej

Nadzwyczajne zakupy modowe od polskich projektantów:
– ponad 50.000 produktów,
– premierowe kolekcje,
– projektanci mody damskiej, męskiej i dziecięcej z całej Polski,
– odzież, obuwie, biżuteria, dodatki, akcesoria,
– wzornictwo i sztuka.

 • Zielono Mi – targi roślin, kwiatów i dekoracji

Zakres tematyczny Zielono Mi obejmuje następujący asortyment:
– rośliny doniczkowe,
– design roślinny, lasy w słojach, obrazy z mchu
– ceramika, dekoracje, doniczki, donice,
– kaktusy i sukulenty,
– obrazy i plakaty z motywami kwiatowymi i roślinnymi
– drobne meble
– rzeźby i akcesoria wnętrzarskie
– tekstylia z roślinnymi motywami oraz wyroby lniane.

 • Natural Beauty – targi kosmetyków naturalnych i wegańskich

Na odwiedzających czekać będą m. in. premierowe produkty, specjalne rabaty targowe, najlepsze, polskie manufaktury kosmetyków, kremy, mydła, szampony, pomadki, balsamy, środki gospodarstwa domowego, świece naturalne.

 • Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady

Lokalne palarnie sprowadzają suszone zielone ziarna, a wybitni roasterzy wypalają kawę w rożnych stylach. Dzięki temu bogactwo smaków kawy ciągle się powiększa, gdyż rzemieślnicze palarnie wprowadzają nowatorskie techniki ekstrakcji, które pozwalają uzyskać coraz ciekawsze smaki i aromaty.

 • Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

Dziedziniec Zajezdni Dąbie, na którym zaparkują food trucki będzie oświetlony klimatycznymi girlandami, a wewnątrz hali będzie można znaleźć koncepty restauracyjne, które zaskoczą nowościami. Pojawi się kuchnia turecka, grecka, perska, klasyki street foodu i słodkie smakołyki.

Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: sobota-niedziela (15-16 czerwca), godz. 11:00-19:00

6.) Sołtysowicki Festyn Osiedlowy

W programie wydarzenia: dmuchańce, konkursy sportowe, animacje dla dzieci, stoiska tematyczne, strefa gastronomiczna, występy artystyczne i wiele więcej.

Gdzie: Stadion, ul. Sołtysowicka 68
Kiedy: sobota (15 czerwca), godz. 14:00-19:00

7.) Lato w Zajezdni – 40. urodziny Ogórka

40. urodziny Ogórka to dwudniowe święto, którego centralnym punktem będzie przejazd innych jelczańskich Ogórków na trasie Centrum Historii Zajezdnia – centrum Wrocławia i z powrotem, tort urodzinowy, a także warsztaty, kursy Ogórkiem, wernisaż wystawy plenerowej „Czterdzieste urodziny Ogórka” oraz spotkanie z podróżnikami ze Stowarzyszenia Jelczem w Himalaje, czyli uczestnikami wyprawy ciężarówką Jelcz 325 z Wrocławia do Nepalu.

Szczegółowy harmonogram: https://www.facebook.com/events/744905524239285

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: sobota-niedziela (15-16 czerwca), godz. 10:00-18:00

8.) Pchli Targ w Sercu Szczepina

Serce Szczepina zaprasza na kolejną edycję Pchlego Targu w Sercu Szczepina 2024. Jest to plenerowe wydarzenie dla mieszkańców osiedla i całego Wrocławia, które organizowane jest już 8 sezon.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca, od kwietnia do października, z przerwą wakacyjną w sierpniu, na Sercu Szczepina (skwer św. o. Damiana de Veustera), w godz. 11:00-15.00 każdy może rozłożyć swoje stoisko i stać się sprzedawcą. Warto pamiętać, że rzeczy, które uważa się za niepotrzebne, dla innych mogą okazać się perełkami.

Gdzie: skwer św. o. Damiana de Veustera
Kiedy: niedziela (16 czerwca), godz. 10:00-15:00

9.) Festyn Osiedlowy na Jagodnie

W programie festynu wiele atrakcji:

 • dmuchane miasteczko, Euro bungee, Rodeo
 • animacje dla dzieci, malowanie buziek, zwierzątka balonowe, bańki, zabawy ruchowe,
 • strefa malucha, mega klocki,
 • okazy sceniczne grup artystycznych,
 • food tracki i stoiska gastro,
 • zabawy rodzinne z MOPS,
 • gry terenowe i inne.

Gdzie: tereny piknikowe, ul. Grapowa (za budynkiem żłobka/biblioteki)
Kiedy: niedziela (16 czerwca)

10.) Jarmark Świętojański 2024

Zgodnie z coroczną, majową tradycją, na Rynku pojawił się Jarmark Świętojański, a wraz z nim charakterystyczne drewniane domki z różnorodnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodzielniczymi, a także dekoracjami i zabawkami. Nie brakuje również regionalnych produktów spożywczych i słodyczy.

Więcej o wydarzeniu: https://miejscawewroclawiu.pl/jarmark-swietojanski-znow-powraca-na-wroclawski-rynek/

Gdzie: Rynek
Kiedy: 24 maja – 27 czerwca

11.) Wakacyjne koncerty organowe w bazylice św. Elżbiety

14 czerwca zagra Adam Sokulski. Urodził się w 1998 r. w Katowicach. Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie fortepianu Ewy Grochali. Kontynuował edukację w Szkole Muzycznej w Dębicy w klasie fortepianu Larysy Keller, a następnie na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Muzyki na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Na tej samej uczelni studiował także na kierunku instrumentalistyka, w klasie organów dra hab. Tomasza Zająca.

Obecnie współpracuje w założonej przez siebie i kolegę z roku z grupie kameralnej. Jest także dyplomantem na ostatnim roku studiów magisterskich w zakresie instrumentalistyki – gry na organach na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów dra hab. Piotra Rojka, prof. AMKL.

Gdzie: Bazylika św. Elżbiety
Kiedy: piątek (14 czerwca), godz. 19:00

12.) Vertigo Summer Vibes Festival

Vertigo Summer Vibes Festival 24 to dziesięć wyjątkowych dni z muzyką alternatywną, pop, rock, funk, soul, która wypełni Wrocław w maju i czerwcu. Pomysł narodził się z chęci promocji muzyki innej niż jazz czy blues w przestrzeni miejskiej i rozwinięcie sceny Vertigo o nowe gatunki muzyczne.

 • piątek (14 czerwca) – Gastro Miasto, Bulwar Xawerego Dunikowskiego, godz. 19:00

Na scenie wystąpi Ola Turoń. Autorskie piosenki artystki to połączenie electropopu okraszone brzmieniem akustycznych instrumentów z tekstami w języku polskim. Jej elektryzująca barwa głosu doskonale wpisuje się w klimat energicznych brzmień. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką Ep-ką. W tym roku jej najnowszy singiel „Pali się” zdobył I nagrodę na „Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Your Song”.

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: piątek (14 czerwca)

13.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

14 czerwca 2024 (piątek)
godz. 21:40
Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek (14 czerwca)

14.) Park Śniadaniowy w Parku Andersa

Zapraszamy na niedzielne uczty w Parku Śniadaniowym! To czas słonecznych poranków, rozmaitych atrakcji i towarzyskich spotkań przy ulubionych smakach. Pyszne śniadania i lunche przygotują dla Was rozmaici wystawcy. Nie zabraknie atrakcji i okazji do poruszania się. Każdy niedzielny poranek rozpoczniemy od jogi na trawie. Start o 10:00. Waszymi pociechami zajmie się animatorka Daria Jankowska, która zaplanuje rozmaite zabawy na cały czas trwania Parku Śniadaniowego – wyliczają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (16 czerwca), godz. 9:00-16:00

 

Foto: mat. prasowe