We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Otwarcie sezonu Fontanny Multimedialnej

Jedna z największych wrocławskich atrakcji wraca po zimowej przerwie. Już w najbliższy piątek (10 maja) Hala Stulecia zaprasza na pierwsze w tym sezonie pokazy dzienne i wieczorne oraz pokaz specjalny – będzie to Katedra Demokracji, czyli show prezentujące długą i fascynującą historię tego jedynego obiektu we Wrocławiu wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tegoroczny sezon Fontanny Multimedialnej rozpocznie się w 10 maja. O 10:00 wystartuje pierwszy pokaz dzienny, o 18:00 pierwszy pokaz wieczorny, a o 21:00 pokaz specjalny. Również od piątku działać będzie uwielbiana zwłaszcza przez dzieci mała fontanna, pozwalająca ochłodzić się w upalne dni.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://miejscawewroclawiu.pl/wracaja-pokazy-fontanny-multimedialnej-pierwsze-widowisko-juz-w-maju/

Gdzie: Pergola, teren przy Hali Stulecia
Kiedy: piątek (10 maja), godz. 10:00-22:00

2.) Festiwal Roślin w Czasoprzestrzeni

W tym sezonie przygotowaliśmy coś wyjątkowego nawet dla tych, którzy do tej pory, nie byli przekonani do roślinnego uroku. Przywieziemy zarówno atrakcyjne rośliny w niskich cenach, jak również kolekcjonerskie kąski, których próżno szukać, gdzie indziej – piszą organizatorzy.

Na odwiedzających czekają:

  • nowe gatunki roślin,
  • poszerzony dział roślin kolekcjonerskich w atrakcyjnych cenach,
  • różne wzory doniczek,
  • podłoża, nawozy, akcesoria dla pasjonatów i wiele innych niespodzianek.

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy:
– sobota (11 maja), godz. 8:00-20:00
– niedziela (12 maja), godz. 10:00-18:00

3.) Park Śniadaniowy w Parku Andersa

Zapraszamy na niedzielne uczty w Parku Śniadaniowym! To czas słonecznych poranków, rozmaitych atrakcji i towarzyskich spotkań przy ulubionych smakach. Pyszne śniadania i lunche przygotują dla Was rozmaici wystawcy. Nie zabraknie atrakcji i okazji do poruszania się. Każdy niedzielny poranek rozpoczniemy od jogi na trawie. Start o 10:00. Waszymi pociechami zajmie się animatorka Daria Jankowska, która zaplanuje rozmaite zabawy na cały czas trwania Parku Śniadaniowego – wyliczają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok Forest Baru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (12 maja), godz. 9:00-16:00

4.) Piknik u Przyrodników

Z okazji 20-tego jubileuszu wejścia Polski do Unii Europejskiej zapraszamy na Naukowy piknik u Przyrodników! Już w najbliższą sobotę (11 maja) spotkaj się z nami przy pałacu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Pawłowicach na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich – zachęcają organizatorzy.

W programie m.in.:

  • warsztaty,
  • kiermasz produktów regionalnych, kwiatów i ziół,
  • food trucki,
  • atrakcje dla dzieci.

Gdzie: pałac Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Pawłowicach, ul. Pawłowicka 87/89
Kiedy: sobota (11 maja), godz. 10:00-17:00

5.) Pchli Targ przy Centrum Historii Zajezdnia

Szukasz ciekawych perełek z drugiej ręki? A może chcesz się pozbyć zalegających w szafie szpargałów? Pchli Targ w Zajezdni to coś w sam raz dla Ciebie – piszą organizatorzy.

Na miejscu można kupić m.in. galanterię, książki, płyty, gry planszowe i komputerowe, filmy, starocie, ubrania, zabawki, drobne rękodzieło, przedmioty kolekcjonerskie.

Gdzie: plac przy Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: niedziela (12 maja), godz. 10:00-15:00

6.) Dzień Kolorów Holi

Przyjdź z przyjaciółmi na tą niepowtarzalną imprezę, przeżyj niezapomniane chwile, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi, baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJ’ów. Kolor Fest jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Nie może Was tam zabraknąć – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: ul. Wróblewskiego 9
Kiedy: niedziela (12 maja), godz. 18:00

7.) Plenerowy Kiermasz Książki w Parku Grabiszyńskim

Podczas Osiedlowego Kiermaszu Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek biblioteka będzie czekała ze swoim stoiskiem na wszystkich moli książkowych. Na miejscu będzie można nabyć: literaturę piękną, kryminały, fantastykę, literaturę popularnonaukową, lektury szkolne oraz książki dla dzieci.

Gdzie: al. Wędrowców (od ul. Pionierskiej do ul. Beniowskiego)
Kiedy: niedziela (12 maja), godz. 11:00-14:00

8.) Adopcyjny Dzień Otwarty w Ekostraży

Na nowe domki czekają psy oraz koty. Myślisz o adopcji? Oferujesz dom tymczasowy? A może chciałbyś zostać wolontariuszem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Lub po prostu chcesz porozmawiać z nami, wolontariuszami, wesprzeć EKOSTRAŻ darami lub finansowo, nabyć nasze gadżety? Przyjdź w niedzielę na Miłoszycką 67! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: ul. Miłoszycka 67
Kiedy: niedziela (12 maja), godz. 11:00-16:00

 

Foto: mat. prasowe