Niedzielne opady śniegu sprawiły, że warunki na wrocławskich drogach stały się trudniejsze. Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, Ekosystem wznowił „Akcję ZIma”, w ramach której na ulice miasta wyjechały pojazdy usuwające śnieg. Pracę pługosyparek można śledzić online, dzięki interaktywnej mapie pokazującej aktualną lokalizację pojazdów.

„Akcja Zima” prowadzona jest przez Ekosystem, czyli jednostkę zajmującą się organizowaniem zadań związanych z całorocznym utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy Wrocław, w tym prac związanych z odśnieżaniem. Śnieg usuwany jest z chodników i ścieżek rowerowych, a przede wszystkim z zasypanych dróg.

– Wczoraj od 13.00 wszystkie pługosyparki jezdniowe były na mieście i pracowały nieustannie do 23:00. Prace trwały również w nocy – ekipy zabezpieczały wrocławskie ulice, mosty, wiadukty przed śliskością. Tylko na Starym Mieście i Krzykach wykonawcy zużyli 32 Mg środków do zabezpieczania i zwalczania śliskości. Oczyszczane były też chodniki, ścieżki rowerowe i przystanki. Dla przykładu, na Fabrycznej pracowało 9 pługosyparek chodnikowych. Na te działania zużyto około 2000 litrów solanki, 30 ton mieszanki soli i piachu. Przy akcji pracowało 55 osób – tak Ekosystem podsumował działania prowadzone w niedzielę (28 listopada).

Aby umożliwić mieszkańcom sprawdzenie, gdzie w danym momencie pracują pługosyparki jezdniowe i chodnikowe, Ekosystem udostępnił interaktywną mapę pokazującą aktualną lokalizację pojazdów. Płgosyparki oznaczone na mapie kolorem pomarańczowym znajdują się w bazach, gdzie zasypują się środkiem roztapiającym śnieg, tankują lub mają chwilową przerwę techniczną, natomiast oznaczone kolorem zielonym działają na ulicach.

KLIKNIJ W MAPĘ: