Nocne opady śniegu sprawiły, że warunki na wrocławskich drogach stały się trudniejsze. W związku z obecną sytuacją pogodową, Ekosystem rozpoczął „Akcję Zima”, w ramach której na ulice miasta wyjechały pojazdy usuwające śnieg. Pracę pługosyparek można śledzić online, dzięki interaktywnej mapie pokazującej aktualną lokalizację pojazdów.

„Akcja Zima” prowadzona jest przez Ekosystem, czyli jednostkę zajmującą się organizowaniem zadań związanych z całorocznym utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy Wrocław, w tym prac związanych z odśnieżaniem. Śnieg usuwany jest z chodników i ścieżek rowerowych, a przede wszystkim z zasypanych dróg.

Już od 2:00 nasze pługopiaskarki pracowały, aby każdy dojechał bezpiecznie do pracy, szkoły, przedszkola itd. We Wrocławiu w gotowości jest 86 pługosyparek: 51 jezdniowych oraz 35 chodnikowych, a także tysiące ton soli drogowej i setki ludzi z zespołów drogowych. Zimowym utrzymaniem objętych jest ponad 1140 kilometrów dróg – to tyle, co odległość z Wrocławia do Wenecji – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Aby umożliwić mieszkańcom sprawdzenie, gdzie w danym momencie pracują pługosyparki jezdniowe i chodnikowe, Ekosystem udostępnił interaktywną mapę pokazującą aktualną lokalizację pojazdów. Płgosyparki oznaczone na mapie kolorem pomarańczowym znajdują się w bazach, gdzie zasypują się środkiem roztapiającym śnieg, tankują lub mają chwilową przerwę techniczną, natomiast oznaczone kolorem zielonym działają na ulicach.

KLIKNIJ W MAPĘ:

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu