Koncert jazzowy, teatr plenerowy, a może przejażdżka zabytkowym tramwajem? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Dzień Psa

Wrocławskie schronisko zaprasza na wydarzenie organizowane z okazji Dnia Psa. W programie m.in.: warsztaty dla dzieci, bazarek pomocowy dla zwierząt ze schroniska, porady behawiorysty i wiele innych!

Gdzie: polanka przy TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2
Kiedy: 10 lipca 2021 (sobota), rozpoczęcie o godz. 11.00

2. 4 urodziny 071 Custom Crew

Urodzinowy zlot customowych rowerów.
„Gwarantujemy świetną zabawę, miłą atmosferę, super towarzystwo. Wszyscy wkręceni w szerokie koło – przybywajcie & enjoy the ride!” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Zamek Topacz, Ogródek Bar Plażowy, Hala Świebodzki
Kiedy: 10 lipca 2021 (sobota), rozpoczęcie o godz. 11.00

Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

3. Wrocławski Teatr Plenerowy

Spektakle na łonie natury, podczas których sceną jest trawnik, widownia zasiada na leżakach, a teatr rodzi się pomiędzy aktorami a publicznością. Tegoroczna edycja zadedykowana jest Tadeuszowi Różewiczowi, poecie i dramaturgowi, honorowemu obywatelowi Wrocławia, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie na 2021 rok. Aby uczcić pamięć poety, sztuka która będzie odrywana przez aktorów, to dramat autorstwa Różewicza pt. „Kartoteka”.

Gdzie: Park Tołpy, polana w okolicach kontenera ESK, wjazd od ul. Nowowiejskiej
Kiedy: 11 lipca 2021 (niedziela), rozpoczęcie o godz. 18.00

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

4. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 11 lipca, godz. 9:00-16:00

5. Vertigo Summer Jazz Festival

Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant mająca na celu promocję jazzu oraz miasta Wrocławia jako przestrzeni koncertowej. W ramach Festivalu, który odbywać będzie się od 1 do 31 lipca Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do takich miejsc jak: plaże, parki, hotele, dachy, Vertigo Jazz Club & Restaurant i wiele innych.

Gdzie i kiedy:

  • sobota 10 lipca, Park Południowy, godz. 14:00, wystąpi wrocławska wokalistka doskonale znana ze sceny Vertigo – Natalia Szczypuła wraz ze swoim zespołem,
  • niedziela 11 lipca, Wyspa Daliowa, godz. 14:00, wystąpi Karpeta Jazz Brothers, czyli czołowy wrocławski skład swingowy.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

6. Wrocławskie Linie Turystyczne

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane zabytkowym taborem, które umożliwiają mieszkańcom i turystom zwiedzanie Wrocławia. W tym roku oferta Wrocławskich Linii Turystycznych zostanie poszerzona, a poza zabytkowymi tramwajami, pasażerowie będą mogli podróżować także historycznymi autobusami. Jak informuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, tramwaje wyjadą na tory w każdą sobotę i niedzielę, aż do 12 września, natomiast autobusy będą jeździły w piątki i niedziele, aż do końca sierpnia.

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowe rozkłady dostępne TUTAJ. 

7. Joga w Parku Szczytnickim

Ideą projektu JOGA W PARKU jest promowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku. To szansa na ruch, relaks i kontakt z naturą dla mieszkańców dużego miasta. Spotkania w ramach akcji to zaproszenie mieszkańców Wrocławia do wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu. Na zajęcia należy zabrać ze sobą ze sobą matę do jogi lub koc lub duży ręcznik oraz wygodny strój.

Gdzie: Park Szczytnicki, polana pod Dębem
Kiedy: niedziela 11 lipca, rozpoczęcie o godz. 10:00

8. Kino Letnie w Zajezdni

„W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 21:30 serwujemy bezpłatne pokazy filmowe pod chmurką, dostępne także dla zmotoryzowanych. Tematyka filmowego repertuaru oscylować będzie wokół motywów dobrej energii, wakacji i letniego nastroju.Zaplanowaliśmy również kilka dodatkowych atrakcji-niespodzianek!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek 9 lipca, godz. 21:30

 

Foto: Facebook/Wrocławski Teatr Plenerowy