Festiwal Gier Planszowych, a może wypad na wegańskie jedzenie? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Wrocław Games Fest 2021

XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – Wrocław Games Fest 2021. Zapraszamy wszystkich na największe na Dolnym Śląsku wydarzenie poświęcone nowoczesnym grom planszowym! Tylko tutaj:
– będziecie mieli okazję poznać ponad 2 000 różnych tytułów,
– skorzystać z profesjonalnej obsługi tłumaczącej zasady i służącą pomocą przy doborze odpowiedniego tytułu,
– dziesiątki (a może i setki) nagród dla gości Festiwalu do wygrania w turniejach i konkursach,
– zagracie w najnowsze światowe premiery prosto z targów SPIEL’21 w Essen (Niemcy), czyli największych targów gier planszowych na świecie, które przywieziemy specjalnie dla Was,
– i wiele, wiele innych atrakcji! – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Gdzie: Zajezdnia Dąbie (Czasoprzestrzeń), ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy:
– sobota 6 listopada, godz. 10:00-20:00
– niedziela 7 listopada, godz. 10:00-18:00

2. Vege StrEAT Festiwal – jesień 2021

Wydarzenie dla wegan, wegetarian i podobnie myślących ludzi. Dużo, pysznie i różnorodnie! Stoiska z żywnością na miejscu i na wynos.

Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Kiedy:
– sobota 6 listopada, godz. 11:00-19:00
– niedziela 7 listopada, godz. 11:00-18:00

3. Wykład w Muzeum Narodowym – „Szkło dla faraonów, cezarów i pospólstwa”

Wykład Elżbiety Gajewskiej-Prorok w ramach cyklu „Piękne i użyteczne”. Kolorowe i błyszczące jak klejnoty starożytne szkło egipskie było bardzo drogie i powstawało w wyniku skomplikowanych zabiegów technologicznych. Niewielkie szafirowo-niebieskie, białe i zielone naczynka były pojemnikami na wonności, a z barwnego szkła i złota powstawała niezwykła biżuteria. Szkło na skalę przemysłową zaczęli produkować starożytni Rzymianie i oni też wprowadzili mechaniczne sposoby jego formowania. Jednak kosztowne barwne szkło zdobione dekoracją reliefową i mozaikową było przeznaczone tylko dla najbogatszych. Owe wypracowane w starożytności techniki barwienia i zdobienia stosowane są do dzisiaj.

Gdzie: hol Muzeum Narodowego we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5
Kiedy: sobota 6 listopada, godz. 16:00

4. Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Hali Stulecia – „Miasto dobrze zaprojektowane”

Z jakich elementów składa się miasto? W jaki sposób funkcjonuje? Jak zaprojektować miasto, którego poszczególne części będą ze sobą doskonale współgrały? Czy projektowanie miasta jest łatwym zadaniem? W trakcie warsztatów będziemy nie tylko obserwować, ale również słuchać miasta i zastanawiać się nad tym, jak powinna wyglądać idealnie zaprojektowana miejska przestrzeń – informują organizatorzy.

Warsztaty odbywają się w soboty:
– godz. 11:00 – 13:00 (dzieci 6-11 lat),
– godz. 13:30 – 16:30 (młodzież 12-15 lat)

Więcej informacji oraz zapisy można znaleźć TUTAJ.

Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota, 6 listopada

5. World Space Week Wrocław 2021

To już piąta edycja największej w Polsce niekomercyjnej konferencji kosmiczno-astronomicznej. Odbędzie się ona w dniach 6-7 listopada w wersji online, a tegoroczne hasło przewodnie to „Technologie przyszłością naszej planety”. Ideą wydarzenia jest przedstawienie uczestnikom bogatego wachlarza technologii, które są już naszą codziennością lub dopiero wchodzą na rynek, a także dyskusje o tym jak zastąpić te, które szczególnie szkodzą środowisku. Prezentowane będą technologie pochodzące z Polski, kosmiczne oraz przyjazne naszej planecie. Nie zabraknie stałej już dla World Space Week Wrocław tematyki, czyli edukacji oraz prezentacji dorobku polskiego sektora kosmicznego.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Gdzie: transmisja online
Kiedy: sobota-niedziela (6-7 listopada)

6. Spektakl dźwiękowy „Odwrócone światło”

„Odwrócone światło” Tymoteusza Karpowicza jest jednym z najważniejszych osiągnięć polskiej poezji lingwistycznej. Niezwykła erudycja i wyobraźnia poetycka doprowadziła do powstania fenomenalnego i niejednoznacznego poematu, który krytycznie drąży wszelkie możliwe nadużycia językowe. Po zakończeniu pokazu odbędzie się spotkanie aktywizujące widzów. Projekt sfinansowany jest przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Gdzie: Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5
Kiedy: niedziela 7 listopada, godz. 19:00

7. WROśnij we WROcław – piknik w Parku Strachowickim

W sobotę 6 listopada 2021 sadzimy drzewa na ul. Granicznej w ramach „WROśnij we WROcław”. W akcji biorą udział rodziny najmłodszych wrocławian, które nowymi drzewkami uhonorują pojawienie się na świecie ich dziecka. Zapraszamy jednak wszystkich, na towarzyszący wydarzeniu piknik w Parku Strachowickim. Czekają strefy gastro, relaksu, ale także liczne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. Mamy do tego upominki dla uczestników, którzy wezmą udział w zabawach. Imprezę będzie obsługiwał bezpłatny autobus MPK, kursujący wzdłuż ulicy Granicznej.

Gdzie: Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5
Kiedy: sobota 6 listopada, godz. 11:00-15:00

 

Foto: Pixabay