Potańcówka na placu Wolności, kino plenerowe, a może spacer z przewodnikiem? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1.) Wrocławska Potańcówka na pl. Wolności

Wakacje powoli dobiegają końca, ale lato jeszcze trwa. Zapraszamy do udziału w kolejnym tanecznym spotkaniu – Potańcówce Wrocławskiej. Tradycyjnie spotykamy się na pl. Wolności (pod NFM) i wspólnie bawimy w centrum miasta – zachęcają organizatorzy.

Motywem przewodnim najbliższej Potańcówki będą wakacyjne hity, utwory, które łatwo wpadają w ucho, rozkręcają każdą imprezę, są o słońcu, zabawie i radości. Impreza rozpocznie się lekcją tańca o godz. 18:00. Bar wodny MPWiK Wrocław zapewni bezpłatną kranówkę w różnych smakach, a strefa gastro będzie serwować swoje specjały.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Gdzie: plac Wolności
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 18:00-23:00

2.) Letnie Kino Opery Wrocławskiej

Letnie Kino codziennie o 21:00 gromadzi wrocławian wokół najpiękniejszych spektakli Opery Wrocławskiej – niezmiernie cieszymy się, że możemy spotykać się każdego dnia z Wami w tak licznym gronie! Zapraszamy codziennie! Do końca wakacji będziemy promować nasz nowy sezon artystyczny, pokazując najlepsze nasze realizacje, po to, aby spotykać się z Wami w jak najliczniejszym gronie w operze na spektaklach w 2022 i 2023 roku – zachęca Opera Wrocławska.

Repertuar na weekend:

 • 26 sierpnia (piątek ) ,,Opowieści Hoffmanna ”,
 • 27 sierpnia (sobota) ,,Cyganeria”,
 • 28 sierpnia (niedziela) ,,Tosca ”.

Gdzie: plac przy Operze Wrocławskiej (od strony fosy)
Kiedy: 1.08-1.09, start spektakli codziennie około godz. 21:00

3.) Spacery kulinarno-architektoniczne po Karłowicach i Różance. EDYCJA 2022: TAJEMNICZE OGRODY

Zapraszamy do wspólnego podzielenia się specjałami. Przygotuj coś, co lubisz i przynieś na spacer. Może to być zarówno słodka przekąska, jak i słona. Liczy się serce, nie zdolności kulinarne! Potem idziemy poznawać osiedle i jego architekturę. Całość kończymy poczęstunkiem z lokalnej restauracji. Udział jest bezpłatny – piszą organizatorzy.

27 sierpnia 2022, godz. 16.00–19.00

 • start na łące kwietnej przy Zawalnej,
 • meta w tajemniczym ogrodzie przy Bezpiecznej!

Gdzie: Karłowice/Różanka
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 16:00

4.) Parkowy teatr porusza i czaruje – warsztaty w Parku Brochowskim

27-28 sierpnia: ZASYPIANIE-PRZEBUDZANIE – Warsztaty wykorzystujące dramaterapię i koncepcję samowspółczucia.

W sobotni ranek wykorzystując metody teatralne wyciszymy i obudujemy w bezpieczne kokony to, co tkliwe, sensytywne, nadczujące. W niedzielny poranek będziemy budzić siłę, która tkwi we wrażliwości. Dramaterapia pozwala wykorzystywać metody teatralne, by spojrzeć na siebie i innych ludzi z nowych, często nieznanych perspektyw, a praktyka samowspółczucia dodatkowo otwiera nas na akceptację swojej kruchości. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć swojej wrażliwości – ale też tych, którzy słyszeli, że są nadwrażliwi i za delikatni – zachęcają organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe: inesminkiewicz@onet.pl

Gdzie: Zbiórka – Park Brochowski (od strony Grabowego Labiryntu)
Kiedy: sobota-niedziela 27-28 sierpnia, godz. 10:00-12:00

5.) XIX Letnie Spacery z Przewodnikiem

26.08.2022 (piątek), godz. 19.00, „Na spotkanie z Latarnikiem – tajemnice Ostrowa Tumskiego”

Podczas spaceru uczestnicy, także Ci najmłodsi, posłuchają legend dotyczących Ostrowa Piaskowego i Tumskiego. Każda z nich odnosi ć będzie do miejsca, które będziemy zwiedzać.

Wieczorne opowieści wprowadzą uczestników w historię miejsc, w którym narodził się Wrocław. Podczas wycieczki tropem legend będziemy podążać trasą, którą na co dzień wędruje wrocławski latarnik. Gdzie jest kamienna głowa?, Dlaczego św. Wincenty ma krótkie nogi?, Gdzie było święte źródło? to pytania na które postaramy się odpowiedzieć.

Spacer dedykowany dzieciom z opiekunami.

 • wycieczka piesza dla dzieci,
 • czas trwania do 2 godz.,
 • start: pomnik papieża Jana XXIII, ul. Św. Marcina

27.08.2022 (sobota), godz. 18.00, „Pruskie budowle użytku publicznego w przestrzeni miasta”

Panowanie pruskie we Wrocławiu oznaczało spore ograniczenia w rozwoju miasta, faworyzowany Berlin skupiał na sobie inwestycje państwowe. Ale w tym trudnym dla miasta okresie w mieście pojawiło się kilka ważnych i niezwykle znaczących obiektów.

Zapraszamy na spacer tropem architektury „czasów wilhelmińskich”. Budynek sądu, koszary kirasjerów, obiekty szkolne i siedziby urzędów – to tylko niektóre z tych które spotkamy na trasie tego spaceru.

 • wycieczka piesza,
 • czas trwania do 2,5 godz.,
 • start: Infopunkt „Barbara”

28.08.2022 (niedziela), godz. 10.00, ,,Sępolno – wczoraj i dziś, czyli gdzie odpoczywano kiedyś na Odrą?”

Zapraszamy na spacer po obszarze „Wielkiej Wyspy”, przez malownicze, willowe założenie osiedli Dąbie i Bartoszowice.

Czy wiecie: gdzie odpoczywano kiedyś na Odrą? i co kryje historia dzisiejszej Katedry Zoologii? Kto z pracowników Uniwersytetu i Politechniki mieszkał na terenie tych osiedli? Co łączy mieszkańców Biskupina z bajkami braci Grimm? Gdzie kręcono „Stawkę większą niż życie”? Spacer zakończymy przy malowniczym jazie „Bartoszowickim”.

 • wycieczka piesza,
 • czas trwania do 2,5 godz.
 • start: przystanek tramwajowy „WUWA”, ul. Olszewskiego

28.08.2022 (niedziela), godz. 11.00, „Wrocław miastem spotkań – 1000 lat historii miasta dla obcokrajowców” (j. ukraiński)

Poglądowa wycieczka skierowana dla obcokrajowców, podczas której powędrujemy poprzez najważniejsze wydarzenia i postacie z historii miasta, przez ulice Starego Miasta do „Dzielnicy Czterech Wyznań”.

 • wycieczka piesza w języku ukraińskim,
 • czas trwania 2 godz.,
 • start: Infopunkt ,,Barbara”

Gdzie: różne lokalizacje
Kiedy: piątek-niedziela (26-28 sierpnia)

6.) Koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu

Przez całe lato na organach Michaela Englera zagra dziewięciu polskich organistów młodego pokolenia, przede wszystkim studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Wszystkie koncerty będą bezpłatne i niebiletowane.

Gdzie: Bazylika św. Elżbiety
Kiedy: piątek 26 sierpnia, godz. 19:00 – Mariusz Kozieł (Katowice)

7.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

26 sierpnia 2022
21:30 Mikro & Makro Kosmos. Czas trwania pokazu: 12:50 min

27 sierpnia 2022
21:30 Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (26-27 sierpnia), godz. 21:30

8.) Kino plenerowe – Nocny Targ Tęczowa

Najbardziej nocne kino plenerowe na Tęczowej 65 powraca! Zjedzie, wypijecie, zobaczycie! – piszą organizatorzy.

W niedzielę 28 sierpnia w repertuarze film pt. „Piękny umysł”.

Gdzie: Nocny Targ Tęczowa, ul. Tęczowa 65
Kiedy: niedziela 28 sierpnia, godz. 21:00

9.) Vertigo Summer Blues Festival

Po czerwcowym Vertigo Summer Vibes Festival i lipcowym Vertigo Summer Jazz Festival, w sierpniu przyszedł czas na muzykę bluesową. Format festiwalu jest taki sam jak w przypadku poprzednich spotkań muzycznych. Razem z „niebieskimi dźwiękami” będzie można podróżować po najciekawszych miejscach we Wrocławiu, gdzie odbędą się koncerty na żywo.

Więcej o festiwalu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie i kiedy:

 • sobota 27 sierpnia, Knopowiązałka Blues Connection – Babie Lato Partynice, godz. 20:00
 • niedziela 28 sierpnia, Outsider – Wyspa Daliowa, godz. 16:00

10.) Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach celebracji długich i smacznych poranków. W każdą niedzielę można tam spróbować lokalnych produktów, odkryć nowe smaki, wziąć udział w rozmaitych aktywnościach i spędzić czas na świeżym powietrzu. Pojawią się foodtrucki oferujące różnorodne dania śniadaniowe, nie zabraknie również produktów na wynos, a także trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa
Kiedy: niedziela 28 sierpnia, godz. 9:00-16:00

11.) Kino letnie we Wrocławiu – Puro Hotel Wrocław x Gutek Film

Kiedyś marzyliście o tym, żeby zostać krytykami filmowymi? Żadna oscarowa premiera wam nie umknie? A może po prostu lubicie spędzić wieczór przy dobrym filmie? My też! Dlatego tego lata, wraz z Gutek Film co dwa tygodnie zaprosimy was do naszego letniego kina – zachęcają organizatorzy.

W niedzielę 28 sierpnia w repertuarze film pt. „I tak Cię kocham”.

Gdzie: ogród PURO Hotel Wrocław, ul. Pawła Włodkowica 6
Kiedy: niedziela 28 sierpnia, godz. 20:00

12.) Spacery po Wrocławiu z Wroclavią

Zgodnie z Waszymi głosami i wnioskami o powtórzenie lipcowej trasy powracamy z jednym ze spacerów! Już 27 sierpnia (sobota) ponownie wyruszymy śladem “Makabrycznego Wrocławia” w poszukiwaniu przerażających historii i wampirycznych akcentów w naszym mieście – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: zbiórka pod pomnikiem A. Fredry w Rynku
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 11:00

13.) Niedzielna Potańcówka – SALSOWA INTEGRACJA Z JUST MOVE

W ten niedzielny sierpniowy wieczór przy pięknej pogodzie w oddali słychać latynoską muzykę, a Ty popijasz chłodnego drineczka, czyżby to Salsowa integracja z Just Move? Tak, to ona! Już 28.08 zapraszamy na ostatnią wakacyjną niedzielę! Będzie ona pełna salsy i animacji tanecznych! – piszą organizatorzy.

 • godz. 19:00 – półgodzinna lekcja salsy prowadzona przez instruktora Kijka,
 • godz. 19:30 – krótka prezentacja salsy w postaci Ruedy de Casino,
 • godz. 19.45 – Salsoteka pod gwiazdami – zabawa min. do godz. 24:00.

Gdzie: DACH Dominikańska, pl. Dominikański 3 (dach Galerii Dominikańskiej)
Kiedy: niedziela 28 sierpnia, godz. 19:00

14.) W rękach dzieło. Pilczycki art-street 2 – warsztaty ceramiczne

Zapraszamy na drugie zajęcia z cyklu warsztatów artystycznych związanych z nazwami ulic osiedla Pilczyce: Tkackiej, Rękodzielniczej, Mącznej i Szklarskiej. Warsztaty odbywać się będą na skwerach zielonych przy pilczyckich ulicach. Każde zajęcia będą łączyć w sobie część teoretyczną i praktyczną. Drugie z cyklu zajęcia poświęcone będą ceramice – grupa pod okiem artystki z powierzonego i przygotowanego odpowiednio materiału, będzie tworzyć prace ceramiczne, które następnie zostaną wypalone i oszkliwione – zachęcają organizatorzy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: odskpiast@gmail.com lub telefonicznie: 604 163 579

Gdzie: zbiórka przy Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych Piast – przejście na ulice Rękodzielniczą/Murarską
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 11:00-13:00

15.) Fashion Calling spotkanie z projektantami i influencerami

W ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia wszyscy miłośnicy mody będą mogli spotkać się podczas wyjątkowego wydarzenia. Fashion Calling, organizowane we Wrocław Fashion Outlet, to szansa na poznanie znanych projektantów i ich kolekcji, a także skorzystanie z przygotowanych przez influencerów wyprzedaży ubrań.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ. 

Gdzie: Wrocław Fashion Outlet, ul. Graniczna 2
Kiedy: sobota-niedziela (27-28 sierpnia), godz. 10:00-21:00

16.) Dolnośląski Targ Rolny – Pożegnanie Wakacji

Ostatni weekend wakacji rozpoczynamy PYSZNIE, ZDROWO i EKOLOGICZNIE na Dolnośląskim Targu Rolnym. Zapraszamy wszystkich ceniących zdrowe produkty, lokalnych gospodarzy i twórców. Na zielonym terenie znajdzie się miejsce na kocyk i kosz piknikowy. Wpadajcie z rodzinką, przyjaciółmi, sąsiadami. Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: ul. Zwycięska 8
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 9:00-13:00

17.) Dobre Targi Winyli

Już w sobotę zapraszamy na kolejne DOBRE TARGI. Tym razem w naszej strefie królować będą winyle! W wydarzeniu wezmą udział wystawcy z całej Polski, do zakupienia będzie kilka tysięcy wyselekcjonowanych płyt z całego świata – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: DACH Dominikańska, plac Dominikański 3 (dach Galerii Dominikańskiej)
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 13:00-18:00

18.) Wrocławska Giełda Staroci

Giełda Staroci to dobrze znane wrocławianom wydarzenie, które w wybrane weekendy odbywa się przy Hali Stulecia lub na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny. Na osoby odwiedzające wystawców czekają nie tylko stare meble, naczynia, przedmioty gospodarstwa domowego, ale także rękodzieło czy biżuteria.

Gdzie: skwer przy kościele pw. św. Marii Magdaleny, na rogu ul. Szewskiej i ul. Wita Stwosza
Kiedy: 25 – 28 sierpnia (czwartek-niedziela)

19.) Nadodrzański Dzień Psa

W programie m. in. malowanie twarzy dzieci w pieskie motywy, słodkie wypieki od nadodrzańskich seniorek z Kawiarni Senioralnej, które z dziećmi ozdabiać będą kolorowe psie ciasteczka, a także Animal Patrol Straży Miejskiej – wóz straży do psich zadań specjalnych i pokaz psiej resuscytacji.

Harmonogram wydarzenia:

 • godz. 15.30 – „Zasady spacerowego savoire-vivre, czyli jak bezpiecznie i miło spacerować z psem” – wykład psich specjalistów “CO MÓWI PIES?”
 • godz. 16.15 – Pokaz groomerski “MILMO SPA” – Psi look na lato!
 • godz. 16:30 – Kącik behawioralny trenerów “CO MÓWI PIES?”, czyli jak sobie radzić z problemami z psem.
 • godz. 17:15 – Żółta wstążka – akcja informacyjna.
 • godz. 17:30 – Pokaz Nosework – “Norman Dog Nosework” Szkoła dla psów.
 • godz. 18:00 – Konkurs – Psia Gwiazda Nadodrza w 3 kategoriach:
  I – “MikroPies – MegaGwiazda”
  II – “MegaPies – MikroProblem”
  III – “Najlepsza para przyjaciół: pies – człowiek”
 • godz. 18:45 – Wręczenie NAGRÓD zwycięzcom Konkursu.

Gdzie: Park Stanisława Staszica
Kiedy: sobota 27 sierpnia, godz. 15:30-19:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu