Warsztaty jazdy na rolkach, kino plenerowe, a może przejażdżka zabytkowym tramwajem? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Ręki Dzieła Fest

Ręki Dzieła Fest to festiwal lokalnych rękodzielników, skupiony na niekomercyjnych artystach, tworzących z pasji i w pojedynczych egzemplarzach. Na stoiskach będzie można znaleźć m. in. biżuterię, zabawki, ubrania, torby, dodatki, kartki, ceramikę, malarstwo i wiele innych unikatów.

Gdzie:  skwer ulic Szewskiej i Wita Stwosza
Kiedy: 23-25 lipca (piątek-niedziela), godz. 12:00-20:00

2. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 25 lipca, godz. 9:00-16:00

3. Vertigo Summer Jazz Festival

Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant mająca na celu promocję jazzu oraz miasta Wrocławia jako przestrzeni koncertowej. W ramach Festivalu, który odbywać będzie się od 1 do 31 lipca Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do takich miejsc jak: plaże, parki, hotele, dachy, Vertigo Jazz Club & Restaurant i wiele innych.

Gdzie i kiedy:

  • sobota 24 lipca, Gaj Chillout Bar, godz. 14:00, Katarzyna Gaya – Sensual Love Rangers
  • niedziela 25 lipca, Wyspa Daliowa, godz. 14:00, Basia Piotrowska with Wrocław Jazz Cats – Swingowa Daliowa

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

4. Wrocławskie Linie Turystyczne

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane zabytkowym taborem, które umożliwiają mieszkańcom i turystom zwiedzanie Wrocławia. W tym roku oferta Wrocławskich Linii Turystycznych zostanie poszerzona, a poza zabytkowymi tramwajami, pasażerowie będą mogli podróżować także historycznymi autobusami. Jak informuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, tramwaje wyjadą na tory w każdą sobotę i niedzielę, aż do 12 września, natomiast autobusy będą jeździły w piątki i niedziele, aż do końca sierpnia.

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowe rozkłady dostępne TUTAJ. 

5. Joga w Parku Szczytnickim

Ideą projektu JOGA W PARKU jest promowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku. To szansa na ruch, relaks i kontakt z naturą dla mieszkańców dużego miasta. Spotkania w ramach akcji to zaproszenie mieszkańców Wrocławia do wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu. Na zajęcia należy zabrać ze sobą ze sobą matę do jogi lub koc lub duży ręcznik oraz wygodny strój.

Gdzie: Park Szczytnicki, polana pod Dębem
Kiedy: niedziela 25 lipca, rozpoczęcie o godz. 10:30

6. Kino Letnie w Zajezdni

„W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 21:30 serwujemy bezpłatne pokazy filmowe pod chmurką, dostępne także dla zmotoryzowanych. Tematyka filmowego repertuaru oscylować będzie wokół motywów dobrej energii, wakacji i letniego nastroju.Zaplanowaliśmy również kilka dodatkowych atrakcji-niespodzianek!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek 23 lipca, godz. 21:30

7. Wrocławskie Święto Kwiatów – Reaktywacja

„Wrocławskie Święto Kwiatów: reaktywacja powraca! To już piąta edycja: tym razem będziemy świętować nie jeden, a trzy dni! Będą niespodzianki kwiatowe i kwieciste!” – zachęcają organizatorzy. W programie m. in. wspólne układanie kompozycji kwiatowych, spacer po Ogrodzie Botanicznym, wykłady warsztaty oraz wystawa kwiatowa.

Kiedy: 23-25 lipca (piątek-sobota)

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowy harmonogram dostępny TUTAJ.

8. Pchli Targ w Firleju

„Pchli targ w Firleju to comiesięczna inicjatywa, która pozwala na wyjątkowe, nietuzinkowe zakupy oraz możliwość sprzedaży swoich ubrań, książek, kwiatów, zabawek i innych bibelotów. Pchli Targ odbywa się bez zapisów, jest bezpłatny zarówno dla wystawiających, jak i kupujących” – można przeczytać w opisie wydarzenia.

Gdzie: Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 56
Kiedy: sobota 24 lipca, godz. 12:00-15:00

9. W letnim kinie na Szczepinie

„Serce Szczepina, Rada Osiedla Szczepin i Wrocławska Fundacja Filmowa zapraszają na III edycję kina plenerowego pod nazwą „W letnim kinie na Szczepinie”. Tak jak co roku przy górce na Sercu Szczepina ustawimy ekran i zaprosimy Was do wspólnego spędzenia dwóch, letnich wieczorów w kinie pod gwiazdami” – piszą organizatorzy.

Gdzie: Skwer Św. Damiana de Veustera
Kiedy:
– 24 lipca sobota, godz. 21:30 – „Poszukiwany, poszukiwana” reż. Stanisław Bareja
– 25 lipca niedziela, godz. 21:30 – „Niebo w gębie” reż. Christian Vincent

10. „Legenda o Złotej Kaczce” – spektakl kukiełkowy

„Złota kaczka” – Warszawska legenda o zaklętej w kaczkę królewnie doczekała się kilku adaptacji. W jednej z nich Złotą kaczkę spotykają w podziemiach Zamku Ostrogskich robotnicy. Innym razem to szewczyk Lutek lub śmiały żołnierz pokonują mściwą kaczką i jej diabelskie sługi.

Bajkowóz zaprezentuje tę legendę z dwoma bohaterami – synami ubogiej wdowy Marcinem i Wojtkiem. Opowieść o tym jak zwycięża dobro nad egoizmem będzie można zobaczyć w wykonaniu aktorów i lalek Teatru na Ostrowie.

Gdzie: parkingu Wrocławskiego Klubu Anima, ul. Pilczycka 47
Kiedy: sobota 24 lipca, godz. 11:00

11. Sąsiedzkie sprzątanie osiedla Kozanów

Na terenie Hali Świebodzki pojawią się fantastyczni twórcy najlepszych akcesoriów i smaczków dla psów. W programie zakupy – akcesoria spacerowe i treningowe, pyszne smaczki, zdrowa karma i kosmetyki, legowiska i zapewne wiele, wiele więcej, wykłady – spotkania z ekspertami z psiej branży – behawioryści, zoofizjoterapeuci, petsitterzy, etc., akcja charytatywna oraz strefa psich harców.

Gdzie: Hala Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20B
Kiedy: sobota 24 lipca, godz. 12:00-18:00

12. Warsztaty z nauki jazdy na rolkach

Darmowe warsztaty z nauki jazy na rolkach dla każdego. Mile widziane są całe rodziny. W programie rozgrzewka, nauka postawy na rolkach, skoki, slajdy, a także gry i zabawy. Obowiązkowe dla uczestników są ochraniacze oraz kaski.

Gdzie: Stadion Wrocław, od strony przystanku Lotnicza
Kiedy: sobota 24 lipca, godz. 11:00

 

Foto: Facebook/Piotr Rzońca - instruktor jazdy na rolkach