Gra rodzinna z okazji Dnia Ziemi, Festiwal Filmów Krótkometrażowych, a może kiermasz ogrodniczy? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

Po dwuletniej, wywołanej pandemią przerwie, na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach po raz trzeci w swej wiosennej odsłonie, a po raz piąty w ogóle, zawita Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, a wraz z nim kilkudziesięciu wystawców z całej Polski ze swoimi starannie hodowanymi i pielęgnowanymi cebulkami kwiatowymi, rozsadami warzyw, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi!

Więcej informacji TUTAJ. 

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy:
– sobota 23 kwietnia, godz. 9:00-18:00
– niedziela 24 kwietnia, godz. 9:00-17:00

2. Dzień Ziemi we Wroclavii

„Dowiedz się, jak żyć bardziej ekologicznie i co możesz zrobić dla naszej planety. Weź udział w grze terenowej oraz w aktywnościach w strefie edukacyjnej z warsztatami, grami i przestrzenią relaksu, oddaj problemowe odpady w zbiórce SZOPa, popracuj w ogrodzie sąsiedzkim. Zgarnij nagrody!” – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji TUTAJ.

Gdzie: Centrum Handlowe Wroclavia, ul. Sucha 1
Kiedy: sobota 23 kwietnia, godz. 12:00-19:00

3. WROśnij we WROcław

Rodzice urodzonych niedawno wrocławian posadzą wspólnie kolejne 300 drzew, które zazielenią miasto i upamiętnią przyjście na świat maluchów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji TUTAJ. 

Kiedy: sobota 23 kwietnia
Gdzie:
– Kowale, ul. Tczewska, godz. 12:00-14:30
– Brochów (Park na Skraju), ul. Koreańska, godz. 10:30-15:00

4. Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival 

Już w ten weekend odbędzie się III edycja Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w całości stacjonarnie w kinie DCF we Wrocławiu w dniach 22-24 kwietnia. W programie festiwalu kilkadziesiąt tytułów z kraju i zagranicy, pokazy specjalne oraz spotkania z twórcami i aktorami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Wejściówki można odbierać w kasach kina DCF od 19 kwietnia.

Gdzie: Kino DCF, ul. Piłsudskiego 64A
Kiedy: 22-24 kwietnia (piątek-niedziela)

5. Plener Plastyczny w Ogrodzie Botanicznym

„Pod koniec kwietnia dzieci i młodzież zapraszamy na Plener Plastyczny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Prosimy zaopatrzyć się we własne materiały plastyczne. Dla uczestników pleneru wstęp do ogrodu jest darmowy” – informuje Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży.

Gdzie: Zbiórka przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od ul. Sienkiewicza.
Kiedy: sobota 23 kwietnia, godz. 10:00

6. Weekend na dwóch kołach – Wrocław Fashion Outlet

Podczas wydarzenia odbędą się kursy bezpiecznej jazdy na rowerze dla dzieci, warsztaty plastyczne, zabawy na świeżym powietrzu, pojawi się strefa food trucków, a bezpłatne przeglądy jednośladów przeprowadzi WROwerowy Serwis.

Więcej informacji TUTAJ.

Gdzie: Wrocław Fashion Outlet, ul. Graniczna 2
Kiedy:
– sobota 23 kwietnia, godz. 10:00-18:00
– niedziela 24 kwietnia, godz. 10:00-18:00

7. Sąsiedzki Pchli Targ przy Klubie Anima

Podczas targu będzie można kupić/wymienić się różnej maści przedmiotami zalegającymi po szafach, kredensach, w garażu czy na strychu i w piwnicy. Targ pod chmurką będzie okazją dla wszystkich chętnych do sprzedania ubrań, zabawek, książek, antyków, bibelotów i wszystkich szpargałów oraz rękodzieła. Będzie można też wystawić produkty spożywcze i smakołyki.

Aby wystawić zalegające przedmioty, wystarczy przyjść w sobotę i zająć na parkingu swoją przestrzeń. Warto zabrać ze sobą własny stolik.

Gdzie: parking przy WK Anima, ul. Pilczycka 47
Kiedy: sobota 23 kwietnia, godz. 11:00

8. Pchli Targ przy Centrum Historii Zajezdnia

„Szukasz ciekawych perełek z drugiej ręki? A może chcesz się pozbyć zalegających w szafie szpargałów? Pchli Targ w Zajezdni to coś w sam raz dla Ciebie! Sprzedasz tu lub kupisz m.in.galanterię, książki, płyty, gry planszowe i komputerowe, filmy, starocie, ubrania, zabawki, drobne rękodzieło” – informują organizatorzy.

Każdy sprzedający we własnym zakresie organizuje sobie miejsce sprzedaży (stolik, krzesła, wieszaki). Zgłoszenia dla sprzedających: pod numerem telefonu: +48 71 7159600 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 lub na adres e-mail: pchlitarg@zajezdnia.org, najpóźniej do piątku poprzedzającego planowane wydarzenie.

Gdzie: plac przed Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: niedziela 24 kwietnia, godz. 10:00-14:00

Foto: Pamiętajcie o ogrodach Kiermasz Ogrodniczy na Partynicach we Wrocławiu