Koncert jazzowy, potańcówka na Placu Wolności, a może przejażdżka zabytkowym tramwajem? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Gastro Miasto

Premiery nowych dań, spotkania z szefami kuchni i przegląd najlepszych wrocławskich restauracji – to wszystko czeka na uczestników tegorocznej odsłony Gastro Miasto. W tym roku o kulinarne doznania wrocławskich smakoszy zatroszczą się: Mania Smaku, Woo Thai, Pasibus, Shrimp House, Mercado, Thali, Młoda Polska, Yemsetu, Panczo, Sushi Corner, Chingu, Gruba Focca, Balkan Burger, Frytek Świat, Kasza i Pasza, Pici Pasta, Raj Pstrąga, Petits Fours, Dr.Brew, Pastrami Summer, Czarna Cebula, Krasnolód, Zdrowa Krowa, Piekarnia Plon, Studio Kulinarne Browar Mieszczański. Coś dla siebie znajdą wielbiciele sushi, dań wegetariańskich, owoców morza, egzotycznych oraz tradycyjnych smaków i oczywiście amatorzy słodkości.

Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Kiedy: 16-18 lipca (piątek-niedziela)

2. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 18 lipca, godz. 9:00-16:00

3. Vertigo Summer Jazz Festival

Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant mająca na celu promocję jazzu oraz miasta Wrocławia jako przestrzeni koncertowej. W ramach Festivalu, który odbywać będzie się od 1 do 31 lipca Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do takich miejsc jak: plaże, parki, hotele, dachy, Vertigo Jazz Club & Restaurant i wiele innych.

Gdzie i kiedy:

  • sobota 17 lipca, Boho Chillout Bar, godz. 14:00, wystąpi atarzyna Berger z zespołem
  • niedziela 18 lipca, Wyspa Daliowa, godz. 14:00, Jakub Luboiński i Sebastian Łobos Swing Time

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

4. Wrocławskie Linie Turystyczne

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane zabytkowym taborem, które umożliwiają mieszkańcom i turystom zwiedzanie Wrocławia. W tym roku oferta Wrocławskich Linii Turystycznych zostanie poszerzona, a poza zabytkowymi tramwajami, pasażerowie będą mogli podróżować także historycznymi autobusami. Jak informuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, tramwaje wyjadą na tory w każdą sobotę i niedzielę, aż do 12 września, natomiast autobusy będą jeździły w piątki i niedziele, aż do końca sierpnia.

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowe rozkłady dostępne TUTAJ. 

5. Joga w Parku Szczytnickim

Ideą projektu JOGA W PARKU jest promowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku. To szansa na ruch, relaks i kontakt z naturą dla mieszkańców dużego miasta. Spotkania w ramach akcji to zaproszenie mieszkańców Wrocławia do wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu. Na zajęcia należy zabrać ze sobą ze sobą matę do jogi lub koc lub duży ręcznik oraz wygodny strój.

Gdzie: Park Szczytnicki, polana pod Dębem
Kiedy: niedziela 18 lipca, rozpoczęcie o godz. 10:30

6. Kino Letnie w Zajezdni

„W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 21:30 serwujemy bezpłatne pokazy filmowe pod chmurką, dostępne także dla zmotoryzowanych. Tematyka filmowego repertuaru oscylować będzie wokół motywów dobrej energii, wakacji i letniego nastroju.Zaplanowaliśmy również kilka dodatkowych atrakcji-niespodzianek!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek 16 lipca, godz. 21:30

7. Pchli Targ w Sercu Szczepina

Wydarzenie pozwalające na nadanie niepotrzebnym rzeczom drugiego życia.

„Możesz przyjść i na stoisku Sąsiada upolować coś cennego za grosze! Możesz rozłożyć swoje stoisko, które sam przygotujesz i zostać Królem/Królową sprzedaży” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Skwer Św. Damiana de Veustera, Szczepin
Kiedy: niedziela 18 lipca, godz. 11:00-15:00

8. Dolnośląski Targ Rolny

„17 lipca 2021 nasi Dostawcy-Wystawcy ponownie, zaopatrzeni w swoje wyśmienite produkty, będą czekać na Państwa tam, gdzie zawsze wcześniej, czyli na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej 8. Cieszymy się, że wciąż możemy wspierać lokalnych wytwórców zdrowej żywności i jednocześnie ułatwić mieszkańcom okolicy zaopatrzenie się w pełnowartościową, ekologiczną żywność.” – można przeczytać w opisie wydarzenia.

Gdzie: Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Zwycięska 8
Kiedy: sobota 17 lipca, rozpoczęcie o godz. 9:00

9. Targ Staroci

Na Targu Staroci upolować można m. in. meble czy dzieła sztuki, których próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może zaowocować też znalezieniem czegoś naprawdę oryginalnego na prezent dla wyjątkowej osoby. Targi oprócz kolekcjonerów, odwiedzane są także przez artystów, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło, takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

Gdzie: plac pod kościołem św. Marii Magdaleny
Kiedy: 15-18 lipca (czwartek-niedziela)

10. II WIELKA WROCŁAWSKA POTAŃCÓWKA

„Czekaliście? To się doczekaliście! Spotkajmy się znowu, tak jak lubimy! Po wrocławsku – z uśmiechem i w radosnych nastrojach! Pokażmy światu, że uwolnieni od pandemii potrafimy się wspólnie tańczyć i cieszyć się życiem. Zapraszajcie znajomych, krewnych i sąsiadów. Moc wrocławskich Osiedli wyrazimy w tańcu i zabawie. Tym razem nie może zabraknąć nikogo! Będzie muzyka z różnych stron świata i będą animatorzy tańca z różnych wrocławskich osiedli. Emocje gwarantowane!” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Plac Wolności
Kiedy: sobota 17 lipca, godz. 18:00-22:00

11. Sąsiedzkie sprzątanie osiedla Kozanów

„Zapraszamy dorosłych, seniorów, młodzież, dzieci i całe rodziny na wspólne sprzątanie Kozanowa!
Pokażmy, że czyste osiedle jest dla nas ważne, dajmy przykład innym, że miejsce śmieci jest w śmietniku, a nie na trawniku czy chodniku. Jak będzie wyglądało nasze sprzątanie? To proste, po prostu spaceruje się z workiem i zbieramy śmieci. Głównym punktem „zbiorów” są tereny zielone, ale posprzątać należy także śmieci leżące na poboczach dróg i chodników. Każdy sprząta we własnym tempie, indywidualnie lub zespołowo. Ważny jest efekt – czyste osiedle. Zapewnimy worki i rękawiczki, także wystarczy po prostu przyjść i sprzątać z nami!” – zapewniają organizatorzy.
Gdzie: Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47
Kiedy: niedziela 18 lipca, godz. 10:00

 

Foto: Facebook/Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego