Potańcówka na Placu Wolności, poszukiwanie perełek na Targu Staroci, a może rodzinne Święto Dyni? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. V WIELKA WROCŁAWSKA POTAŃCÓWKA WOLNOŚCI

Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności to inicjatywa Stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Pierwsza edycja została zorganizowana z okazji tegorocznego Święta Wrocławia i odbyła się 26 czerwca. Impreza przyciągnęła sporo osób w każdym wieku – od najmłodszych, po seniorów. Wszyscy świetnie się razem bawili i tańczyli w rytm muzyki z różnych stron świata. Entuzjazm mieszkańców sprawił, że organizatorzy postanowili powtórzyć imprezę jeszcze kilkukrotnie. Ostatnia edycja tańców na świeżym powietrzu odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Gdzie: Plac Wolności
Kiedy: sobota 16 października, godz. 18:00-22:00

2. Giełda Staroci pod Iglicą

Dobrze wszystkim znana Giełda Staroci, która w wybrane weekendy odbywa się przy Hali Stulecia. Na miejscu czekać będą nie tylko stare meble, naczynia, przedmioty gospodarstwa domowego, ale także rękodzieło czy biżuteria.

Gdzie: placyk pod Iglicą, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota-niedziela (16-17 października)

3. Crystal Cup na Partynicach

68 koni, międzynarodowa stawka jeźdźców, siedem gonitw w programie dnia, w tym danie główne: najdłuższa gonitwa przeszkodowa sezonu o puchar Crystal Cup – to wszystko już w sobotę 16 października od godz. 11:30 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Crystal Cup to drugi co do ważności, po Wielkiej Wrocławskiej, dzień wyścigowy sezonu 2021. W tytułowej gonitwie dnia pobiegnie dziewięć koni, rywalizować będą na dystansie 5500 metrów, na trasie do pokonania jest 25 przeszkód, w tym m.in. skakany tylko dwa razy w roku skok trybunowy. W programie dnia znalazły się również atrakcje towarzyszące: pokazy konne, przejażdżki na kucykach, wyścigi na goglach vr, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności oraz koncert Gentelmen’s Jazz Trio.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne TUTAJ. 

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: sobota 16 października, rozpoczęcie o godz. 11:30

4. Pchli Targ na Nadodrzu

Pchli Targ to miejsce pełne rozmaitości, rzeczy codziennych i niecodziennych, przedmiotów z duszą za którymi stoją wspomnienia i emocje. Kiermasz rzeczy używanych i niepotrzebnych to doskonała okazja do zdobycia wyjątkowych okazów, prowadzenia rozmów i nawiązywania nowych znajomości. Poszukiwacze nietuzinkowych przedmiotów z drugiej ręki znajdą m.in. używane stare meble, bibeloty, pocztówki, ubrania, ceramikę, porcelanę, sztućce, urządzenia, plakaty, obrazy, biżuterię, a także inne przedmioty bliżej nie zidentyfikowane.

Gdzie: Dziedziniec Artystyczny Hart Hostel & Art, ul. Rydygiera 25a
Kiedy: sobota 16 października, godz. 9:00-14:00

5. Osiedlowe Święto Dyni na osiedlu Powstańców Śląskich

W planie wydarzenia liczne warsztaty manualne związane z dyniami, m. in. wycinanie dyń (dziecko + rodzic), malowanie dyń dla najmłodszych oraz konkurs na najpiękniejszą dynię. Do tego familijny dyniowy plener fotograficzny. Organizatorzy zapraszają również na wspólne gotowanie zupy dyniowej oraz na słodki dyniowy poczęstunek.

Gdzie: Psi Park, ul. Sztabowa 62-66
Kiedy: sobota 16 października, godz. 12:00-16:00

6. Święto Jesieni na Szczepinie

Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji:

  • powrót do dzieciństwa – budowanie ludzików z kasztanów,
  • Galeria Skarbów Jesieni,
  • konkurs w wycinaniu w dyni,
  • warsztaty kulinarne,
  • warsztaty taneczno-muzyczne.

Dodatkowo, każdy kto weźmie udział w wydarzeniu, może liczyć na jesienny poczęstunek.

Gdzie: Jednostka Wojskowa, ul. Poznańska 58
Kiedy: niedziela 17 października, godz. 14:00-17:00

7. Święto Dyni na Tarnogaju

W programie wydarzenia warsztaty ekologiczne, animacje i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych, którzy będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz dekoracyjnych. Na uczestników Święta Dyni czekać będzie również dyniowe menu oraz kiermasz ciast.

Program:
14.00 – rozpoczęcie
14.30 – warsztaty z dekorowania stołu
15.30 – warsztaty robienia masek z filcu dla dzieci
16.00 – warsztaty kulinarne dla dorosłych

Gdzie: podwórko przed Bistro 8 ½ przy ul. Nyskiej 61A, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 9
Kiedy: niedziela 17 października, godz. 10:00-14:00

8. Pchli Targ w Centrum Historii Zajezdnia

„Chcesz sprzedać zalegające w szafie i szufladzie szpargały? A może chcesz kupić skarb z drugiej ręki? Na naszym Pchlim Targu każdy znajdzie coś dla siebie!” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: niedziela 17 października, godz. 10:00-14:00

9. Fabryka przypinek – warsztaty dla rodzin z dziećmi

„Od września 2021 Pawilon Czterech Kopuł, Muzeum Współczesne Wrocław i Centrum Kultury Zamek wszystkich chętnych zaprasza do odkrywania sztuki za pośrednictwem gry terenowej „Strzał w 10!” Wzięliście już udział, a może właśnie planujecie dołączyć się do zabawy? Zapraszamy na warsztat. Podczas spotkania pokażemy różne ciekawostki o MWW, CKZ i P4K po to, by na koniec wspólnie z Wami wykonać symbol, który odda nić przyjaźni, jaka łączy te miejsca” – zachęcają organizatorzy.

Na warsztaty obowiązują zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia:
– mailowo: edukacja.pawilon@mnwr.pl
– telefonicznie: 71 712 71 81

Gdzie: Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1
Kiedy: sobota 16 października, godz. 13:00

10. Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. W najbliższą sobotę odbędą się warsztaty pt. „Kawa, herbata czy czekolada?” dla dzieci w wieku 7-12 lat.

„Bywa cenniejsza niż złoto, delikatna, szlachetna, kunsztownie… dekorowana! Czy o kawie mowa? Jak w Soplicowie delektowano się gorącym napojem? Kim była kawiarka? Który z tych napojów częściej gościł na stronach Pana Tadeusza? Na te pytania, jak i na wiele więcej tajemniczych zagadek postaramy się odpowiedzieć w czasie naszego spotkania. W sali warsztatowej przekonamy się, czy wspomniane napoje nadają się jedynie do picia!” – zapewniają organizatorzy.

Na warsztaty obowiązują zapisy przez FORMULARZ.

Gdzie: Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Kiedy: sobota 16 października, godz. 12:00

11. Bezpłatne zajęcia NORDIC WALKING

Cykl bezpłatnych zajęć NORDIC WALKING, współfinansowanych przez Urząd Miasta Wrocław. Organizatorzy chcą promować nordic walking jako wspaniałą i skuteczną alternatywę zbudowania odporności oraz przeciwdziałanie skutkom pandemii w zdrowiu psychicznym. Do udziału zaproszeni są wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne, dużą dawkę dobrego humoru i mnóstwo energii, a ci którzy nie posiadają własnych kijków, będą mogli wypożyczyć je na miejscu.

Gdzie: Park Szczytnicki, parking od ul. Mickiewicza
Kiedy: piątek 15 października, zbiórka o godz. 18:00