Gra miejska, festiwal jedzenia, a może przejażdżka zabytkowym tramwajem? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Kino plenerowe na wrocławskim Rynku

Wszyscy miłośnicy kina plenerowego będą mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych filmów pod chmurką na płycie wrocławskiego Rynku. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, który odbywa się w sierpniu, wrocławianie będą mogli bezpłatnie zobaczyć nagradzane produkcje.

Szczegółowy repertuar dostępny TUTAJ.

Gdzie: wrocławski Rynek
Kiedy: piątek-niedziela (13-15 sierpnia), godz. 22:00

2. Zakończenie sezonu Gastro Miasto w Browarze Mieszczańskim

Jak smakuje Wrocław? Najlepiej sprawdzić to odwiedzając Gastro Miasto – wyjątkową przestrzeń, w której mieszkańcy i turyści mogą skosztować potraw uznanych szefów wrocławskich kuchni, odrywać nowe miejsca na gastronomicznej mapie miasta i spędzić wyjątkowy czas w klimatycznym miejscu. Zakończenie sezonu, a zarazem ostatnia tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się już w ten weekend.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48
Kiedy: piątek-niedziela (13-15 sierpnia)

3. Gra miejska HYDROcaching

Organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis HYDROcaching to bezpłatna terenowa gra miejska, której motywem przewodnim jest popularny na całym świecie geocaching. W niedzielę 15 sierpnia w różnych miejscach we Wrocławiu ukryte zostanie aż 50 ekologicznych butelek z tritanu, czyli bezpiecznego i trwałego tworzywa sztucznego. W środku każdej z nich znajdzie się list, dzięki któremu możliwe będzie odebranie dodatkowego upominku za udział w zabawie.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie: Wrocław
Kiedy: niedziela 15 sierpnia

4. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 15 sierpnia, godz. 9:00-16:00

5. Dolnośląski Targ Rolny

„14 sierpnia 2021 nasi Dostawcy-Wystawcy ponownie, zaopatrzeni w swoje wyśmienite produkty, będą czekać na Państwa tam, gdzie zawsze wcześniej, czyli na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej 8. Cieszymy się, że wciąż możemy wspierać lokalnych wytwórców zdrowej żywności i jednocześnie ułatwić mieszkańcom okolicy zaopatrzenie się w pełnowartościową, ekologiczną żywność.” – można przeczytać w opisie wydarzenia.

Gdzie: Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Zwycięska 8
Kiedy: sobota 14 sierpnia, rozpoczęcie o godz. 9:00

6. Wrocławskie Linie Turystyczne

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane zabytkowym taborem, które umożliwiają mieszkańcom i turystom zwiedzanie Wrocławia. W tym roku oferta Wrocławskich Linii Turystycznych zostanie poszerzona, a poza zabytkowymi tramwajami, pasażerowie będą mogli podróżować także historycznymi autobusami. Jak informuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, tramwaje wyjadą na tory w każdą sobotę i niedzielę, aż do 12 września, natomiast autobusy będą jeździły w piątki i niedziele, aż do końca sierpnia.

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowe rozkłady dostępne TUTAJ. 

7. Darmowe Warsztaty Rolkarskie Wrocław Rolkuje!

„Szkółka Wrocław Rolkuje zaprasza na darmowe zajęcia jazdy na rolkach, które odbędą się w niedzielę 15.08 na Stadionie Wrocław! Widzimy się przy trybunie „C” na Stadionie Wrocław. Nie straszna nam zła pogoda – w razie opadów deszczu chowamy się pod dachem” – zachęcają organizatorzy.

Przewidziane jest 5 grup zajęciowych:

* Freestyle slalom z naszym gościem specjalnym – Marysią Brzezńską 12.00-13.30
* Pierwsze kroki dorosłych – Ewa Kamińska – 12.00-13.00
* Pierwsze kroki dzieci – Wiktoria Byra 12.00-13.00
* Grupa podstawowa dzieci – Weronika Wojdyło 12.00-13.00
* Grupa podstawowa dorosłych – Jacek Skorupski 12.00-13.00

Gdzie: Stadion Wrocław, trybuna „C”
Kiedy: niedziela 15 sierpnia, godz. 12:00

8. Joga w Parku Szczytnickim

Ideą projektu JOGA W PARKU jest promowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku. To szansa na ruch, relaks i kontakt z naturą dla mieszkańców dużego miasta. Spotkania w ramach akcji to zaproszenie mieszkańców Wrocławia do wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu. Na zajęcia należy zabrać ze sobą ze sobą matę do jogi lub koc lub duży ręcznik oraz wygodny strój.

Gdzie: Park Szczytnicki, polana pod Dębem
Kiedy: niedziela 15 sierpnia, rozpoczęcie o godz. 10:30

9. Kino Letnie w Zajezdni

„W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 21:30 serwujemy bezpłatne pokazy filmowe pod chmurką, dostępne także dla zmotoryzowanych. Tematyka filmowego repertuaru oscylować będzie wokół motywów dobrej energii, wakacji i letniego nastroju.Zaplanowaliśmy również kilka dodatkowych atrakcji-niespodzianek!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek 13 sierpnia, godz. 21:30

 

Foto: Gastro Miasto