We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie siedmiu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Poznaj psiaki ze schroniska na spacerze w parku – edycja I

Mamy przyjemność zaprosić Was na wspólny spacer. Podczas tego spaceru będziecie mogli poznać super psiaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Tak, tym razem one wraz ze swoimi opiekunami wyjdą do Was, abyście mieli okazje poznać je w nieco innych warunkach niż schroniskowe alejki. Wydarzenie to jest stworzone z myślą o tych osobach, które byłyby zainteresowane adopcją psiaka, ale wizyty w schronisku są dla nich trudne. Chcemy też, abyście mogli poznać nasze bezdomne psiaki w innych okolicznościach, mając jednocześnie możliwość podpytać bezpośrednio ich opiekunów – piszą organizatorzy.

Na miejscu będą również dostępni pracownicy Schroniska, a także behawioryści, których będzie można zapytać o kwestie dotyczące procedury adopcyjnej jak i również o pomoc behawioralną dla adoptowanego psiaka, jeśli taka byłaby potrzebna

Gdzie: Park Grabiszyński
Kiedy: niedziela 5 marca, godz. 12:00-13:30

2.) Planszówki Szczepińskie

Rada Osiedla Szczepin zaprasza dorosłych mieszkańców na spotkania planszówkowe w Klubie Osiedlowym. „Planszówki Szczepińskie” będą odbywać się w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00. Godzina zakończenia wydarzenia będzie uzależniona od ostatnich graczy. Rada Osiedla ma w swoich zasobach gry, ale warto przynieść ze sobą ulubione planszówki.

Gdzie: Klub Osiedlowy, ul. Zachodnia 1
Kiedy: piątek 3 marca, godz. 19:00

3.) Wytawa „Dotkliwa cielesność”

3 marca Galeria Miejska we Wrocławiu zaprezentuje cały przekrój mediów i technik artystycznych obecnych w aktualnej polskiej sztuce poświęconej tematowi ciała – od malarstwa i rzeźby, poprzez ceramikę i obiekty z tkaniny, na realizacjach intermedialnych kończąc. Wystawa skupi się na dotykowych aspektach ludzkiej cielesności.

Gdzie: Galeria Miejska we Wrocławiu, ul. Kiełbaśnicza 28
Kiedy: 3.03-30.03.2023

4.) Wystawa fotograficzna „Niebo i ogród”

Indywidualna wystawa fotografii Marty Bogdańskiej jest efektem jej ośmioletniego pobytu w Libanie oraz nowym spojrzeniem na powstałe w tym czasie zdjęcia. Artystka po raz pierwszy prezentuje swoje fotografie z tego okresu w formie wystawy, która odbywać się będzie w wiele lat po wyjeździe, dzięki czemu jest ona formą powrotu do przeszłości i pracy z własną pamięcią, z własnym archiwum. Jest to też podróż do świata, którego już nie ma, ponieważ Liban od tego czasu pogrążył się w głębokim politycznym i ekonomicznym kryzysie. Fotografie Bogdańskiej są osobiste, nostalgiczne, momentami absurdalne. Pojawiające się na nich obiekty, przedmioty czy pejzaże tworzą wizualny pamiętnik. Spojrzenie turystki przenika się w nim ze spojrzeniem osoby dobrze znającej to miejsce, ale nadal obcej – piszą organizatorzy.

Oprowadzanie autorskie: 04.03.2023, sobota, godz. 14.00
Finisaż i oprowadzanie: 20.04.2023, czwartek, godz. 19:00

Gdzie: Miejsce przy Miejscu 14, pl. Strzelecki 14
Kiedy: 2.03-20.04.2023

5.) „Zgrane Pilczyce i Kozanów czyli gramy w planszówki”

Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn, korzystając z gościnności dyrekcji ODSK Piast zaprasza mieszkańców na cykl spotkań z grami planszowymi. Spotkania mają charakter rodzinny. Na miejscu można skorzystać z około 20-30 gier.

Zapisy TUTAJ. 

Gdzie: „Piast” – Ośrodek Działań Społeczno – Kulturalnych, ul. Rękodzielnicza 1
Kiedy: niedziela 5 marca, godz. 16:00-19:30

6.) Sąsiedzka wymiana garderoby i dodatków

Szafy wysprzątane? Macie rzeczy w których nie chodzicie? To świetnie się składa! U nas będziecie mogli się nimi wymienić. Zapraszamy na wymianę garderoby i dodatków – torebki, paski, biżuteria itp. Bądź eko – nie wyrzucaj – daj ubraniom drugie życie. Dla tych, którzy przyjdą z dziećmi będzie kącik z zabawkami – piszą organizatorzy.

Gdzie: Gniazdo – świetlica osiedlowa, ul. Potebni 41
Kiedy: sobota 4 marca, godz. 16:00-20:00

7.) „Kowalscy muszą wypocząć” – wystawa o Pafawagu i czasie wolnym

Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja pracy do odpoczynku? „Kowalscy muszą wypocząć” to wystawa o formach spędzania czasu wolnego w okresie socjalizmu. W opowieści o Państwowej Fabryce Wagonów „Pafawag” koncentrujemy się na koncepcie równowagi między pracą a odpoczynkiem – piszą organizatorzy.

Gdzie: Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4
Kiedy: 25.02–21.05.2023

 

Foto: Rada Osiedla Szczepin we Wrocławiu