We Wrocławiu nastała jesień, a barwy liści zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. Poza spacerami warto również skorzystać z innych darmowych atrakcji, odbywających się w najbliższych dniach na terenie miasta. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie pięciu najciekawszych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Święto Pieczonego Ziemniaka przy Parku Mamuta

Co mamy w planie? Rozpalić wielkie ognisko, przygotować jedzenie i wspólnie biesiadować! Skorzystajmy z ostatnich promieni słońca i dobrej pogody przed nadchodzącym okresem zimowym. Spędźmy ten czas w naszym osiedlowym gronie. Zabierzcie ze sobą dobre humory, dajcie znać rodzinie, sąsiadom i przyjaciołom o wydarzeniu – resztę zrobimy za Was! – zapowiada Rada Osiedla Oporów.

Gdzie: Polana Profesorów przy Parku Mamuta
Kiedy: sobota 5 listopada, godz. 16:00

2.) Przedmieście Planszówek – Centrum na Przedmieściu

Serdecznie zapraszamy na PRZEDMIEŚCIE PLANSZÓWEK! Wydarzenie dla wszystkich miłośniczek i miłośników gier planszowych. Wspólnie będziemy podejmować zdrową rywalizację, w której wzmacniamy naszą inwencję twórczą i ćwiczymy umysł w kreatywny sposób – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a
Kiedy: niedziela 6 listopada, godz. 14:00-18:00

3.) Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury

Macie książki, które zalegają na domowych regałach? A może wręcz przeciwnie, czujecie potrzebę powiększenia domowych bibliotek? W obu przypadkach mamy dla was dobrą wiadomość – w listopadzie wraca Bookowisko! – piszą organizatorzy.

Bookowisko to kiermasz książek, w trakcie którego można znaleźć rzadkie i niespotykane pozycje do domowych bibliotek. Podczas Bookowiska książki można sprzedawać, kupować lub wymieniać.

Gdzie: Klub Proza – Wrocławski Dom Literatury
Kiedy: sobota 5 listopada, godz. 10:00-13:00

4.) Dzień otwarty w Ekostraży

Zapraszamy na Dzień Otwarty w EKOSTRAŻY – edycja jesienna! Na nowe domki czekają psy, koty oraz króliki. Myślisz o adopcji? Oferujesz dom tymczasowy? A może chciałbyś zostać wolontariuszem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Lub po prostu chcesz porozmawiać z nami, wolontariuszami, wesprzeć EKOSTRAŻ darami lub finansowo, nabyć nasze gadżety? Przyjdź w niedzielę 6.11 na Miłoszycką! – zachęcają organizatorzy.

Podczas dnia otwartego będzie można poznać psy, koty i króliki, które czekają na domy stałe lub tymczasowe. Wolontariusze opowiedzą o ich charakterze, historii, potrzebach. Będzie można m. in. zabrać psa na spacer, odwiedzić kociarnię i poznać mruczki, którym do szczęścia brakuje ukochanego człowieka.

Gdzie: ul. Miłoszycka 67
Kiedy: niedziela 6 listopada, godz. 11:00

5.) Las wokół nas – spacer i warsztaty / Park S. Tołpy i Ołbin

Sekrety drzew Parku Tołpy podczas spaceru będzie odkrywać przed uczestnikami Robert Sobolewski, który podzieli się swoją specjalistyczną wiedzą z zakresu dendrologii.

Po spacerze odbędą się warsztaty zielnikowe prowadzone przez Jana Błotnickiego, podczas których uczestnicy będą rozpoznawać gatunki drzew na podstawie przygotowanych liści, a także wspólnie przygotują zielnik, który pozostanie w CALu. Każdy z uczestników dostanie swój zielnikowy formularz, gdzie będzie mógł wkleić swoje zbiory. Dostępny będzie również rozgrzewający poczęstunek o smaku drzew.

Obowiązują ZAPISY ONLINE.

Gdzie i kiedy:

  • Spacer (5 listopada), godzina 10:00-11:30 – Park S. Tołpy,
  • Warsztaty (5 listopada), godzina 11:30-13:00 – Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, Bolesława Prusa 37-39, wejście od Wyszyńskiego.

 

Foto: Facebook/Wrocławski Dom Literatury