We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie sześciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Świąteczne Targi Winyli w Sztuce na Miejscu

Blisko 70 lat, tyle płyta winylowa cieszy Nas nie tylko swoim wyjątkowym brzmieniem, ale również jest pewnego rodzaju mostem do świata odczuwania emocji, wspomnień i poznawania. Po latach zapomnienia, którego powodem były inne, łatwiejsze w obsłudze nośniki/źródła, analogi przeżywają renesans i dzięki nim uczymy się cierpliwości, jakości i zrozumienia, czyli wartości jakie wpajał nam nie jeden życia nauczyciel. Przepiękne projekty okładek, wydania limitowane, splatery, picture disc-i czy rozmaite gadżety dodawane do płyt to kolejne powody żeby przeciągnąć słuchacza na analogową stronę mocy.

Wyjątkową okazję do nabycia winyla, ale też fachowej rozmowy na jego temat będą mieli wszyscy, którzy odwiedzą w piątek Sztukę na Miejscu. Będzie tam gościł lubelski kolekcjoner, właściciel kilku sklepów oraz muzycznej kawiarnii, Święty Spokój, Jan Janiszewski, z dziada-pradziada wyznawca analogowego stylu życia, propagator kultury słuchania winyli oraz kustosz ich magii.

Przyjdź, poszukaj swojej spośród tysiąca płyt, posłuchaj, porozmawiaj a może znajdź trafiony prezent, przecież bez muzyki świata nie chcemy, do zobaczenia! – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Gdzie: Sztuka na Miejscu, ul. Łaciarska 4
Kiedy: piątek 16 grudnia, godz. 17:00-21:00

2.) Targi Bakalie Wrocław – Edycja Świąteczna

Targi Bakalie wracają do Wrocławia! To świetna okazja do zrobienia niebanalnych prezentów gwiazdkowych dla siebie i swoich bliskich. 6 edycja targów skupia najpiękniejsze marki z całej Polski, a także rzemieślników działających lokalnie. Oprócz mody, dodatków i biżuterii, odwiedzający targi znajdą również naturalne kosmetyki, design – plakaty, grafikę i ceramikę.

Edycja świąteczna to nie tylko targi, ale też miejsce spotkań, twórcze działania, pyszne jedzenie i piękna architektura auli NOTu, w której od kilku edycji gościmy. Zapraszamy do wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach tkackich z Jadzią i Wiktorią z Tartaruga studio – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: NOT, ul. Piłsudskiego 74
Kiedy: sobota 17 grudnia, godz. 11:00-19:00

3.) Wigilia na Torze – świąteczne spotkanie Osiedla Krzyki-Partynice

Magiczna atmosfera świąt po sąsiedzku na Osiedlu Krzyki-Partynice! W przedświąteczną niedzielę spotkajmy się w osiedlowym, rodzinnym gronie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych by wziąć udział w zimowych warsztatach, zabawach, kolędowaniu i spróbować świątecznych specjałów – zachęcają organizatorzy.

PROGRAM:

  • 11:00 – 13:00 – warsztaty naturalne: ptasia Wigilia z Personal Garde,
  • 12:00 – 13:30 – świąteczne animacje i zabawy (wizyta św. Mikołaja!) od Events&Adventures,
  • 13:30 – 16:00 – warsztaty plastyczne: świąteczne lampiony z Klubem Gniazdko,
  • 14:30 – 15:00 – kolędowanie z chórem osiedlowym,
  • 15:30 – 16:00 – koncert pieśni tradycyjnych The Wind Seller,

Przez cały czas trwania wydarzenia rozgrzewające napoje, świąteczne potrawy przygotowane przez restaurację Zwycięska 9, kiermasz rękodzieła i przejażdżki na partynickich kucach.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: niedziela 18 grudnia, godz. 11:00-16:00

4.) Targi handmade Artishop w BarBarze

W programie wydarzenia:

  • targi ukraińskich i polskich lokalnych marek hand made: biżuteria, akcesoria, ceramika, home decor, zabawki, torebki, dodatki,
  • charytatywny pchli targ (100% sprzedaży trafia do charkowskich wolontariuszy,
  • warsztaty,
  • wymiana odzieży i biżuterii,
  • muzyka na żywo.

Gdzie: Barbara, ul. Świdnicka 8B
Kiedy: niedziela 18 grudnia, godz. 12.00-20.00

5.) Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczna impreza ponownie zawitała do Wrocławia, by umilić czas mieszkańcom i turystom odwiedzającym miasto. Każdy miłośnik grzanego wina czy oscypków z grilla znów może degustować wybrane smakołyki, a przy okazji podziwiać panoramę Jarmarku z tarasu widokowego trzypoziomowego bajkowego domku na placu Solnym. Na najmłodszych czeka natomiast Bajkowy Lasek.

Tradycyjnie pojawiły się także świąteczne słodkości, takie jak owoce w czekoladzie, owoce suszone, bakalie, chałwa, gofry, kołacze węgierskie, świąteczne praliny i pierniki. Jest również coś dla fanów wytrawnych dań, a mianowicie: placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem czy serki góralskie.

Gdzie: Rynek/plac Solny
Kiedy: 18.11.2022-31.12.2023

6.) Wystawa malarstwa: Henryk Waniek – Kwadratura koła

Od 25 listopada przestrzenie wrocławskiej Galerii Miejskiej wypełnią się metafizycznym malarstwem Henryka Wańka. W ramach swojej indywidualnej wystawy śląski artysta zaprezentuje nie tylko realizowane w latach 2018-2022 prace z cyklu „Kwadratura koła”, ale również starsze, silnie osadzone w aurze mistycyzmu dzieła.

Gdzie: Galeria Miejska we Wrocławiu, ul. Kiełbaśnicza 28
Kiedy: 25.11-22.12.2022

 

Foto: Bakalie Wrocław