We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie pięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) „Kotokracja” – Wystawa Kotów Rasowych w Pasażu Grunwaldzkim

Czy jest jakieś inne zwierze, które zachowuje się bardziej arystokratycznie niż kot? Przyjdź i poznaj czym jest Kotokracja – to będzie prawdziwa gratka, nie tylko dla miłośników mruczących czworonogów! Gwarantujemy świetną zabawę i okazję aby poszerzyć swoją wiedzę na temat tych wspaniałych zwierząt, do tego porady dotyczące opieki i pielęgnacji. Czekamy na Was! – zachęcają organizatorzy.

W programie:

  • prezentacje najciekawszych ras,
  • wybór najpiękniejszego kota pokazu,
  • konkursy dla publiczności.

Gdzie: Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22
Kiedy: sobota 4 lutego, godz. 10:00-17:00

2.) Vintage & Vinyl Market w Recepcji

Zapraszamy na Vintage Market w Recepcji, podczas którego przeniesiesz się w czasie i odnajdziesz swój własny, niepowtarzalny styl. Autentyczne, wyprodukowane w XX wieku ubrania i dodatki zgromadzone przez naszych wystawców wprowadzą cię w nostalgiczny nastrój i zainspirują do stworzenia nowych, nietuzinkowych stylizacji. Do zdobycia świetnie skrojone ubrania ze szlachetnych tkanin, wysmakowane dodatki, kultowe marki i perełki od projektantów – piszą organizatorzy.

Gdzie: Klubokawiarnia Recepcja, ul. Ruska 46a
Kiedy: sobota 4 lutego, godz. 12:00-18:00

3.) Jubileuszowa wymiana ubrań SWAP Wrocław – 10 lat cyklu!

Nie przerywamy zabawy! W nowy 2023 rok wkraczamy… w lutym! Jak zwykle zresztą. Przy okazji będziemy świętować jubileusz cyklu. To już 10 lat od kiedy Dżoolka (Julia Daroszewska) zorganizowała pierwszą wymianę SWAP Wrocław w akademiku Politechniki Wrocławskiej. Ponieważ będzie to impreza jubileuszowa, poza ubraniami będziecie mogły wynieść z niej naprawdę sporo nagród – piszą organizatorzy.

Zasady imprezy są następujące: wstęp bezpłatny, obowiązuje zakaz sprzedaży przyniesionych ubrań, a metki nie grają roli – wymiana następuje w systemie ciuch za ciuch. Przyniesione na wymianę ubrania muszą być czyste i w takim stanie, w jakim ich właścicielka sama chciałaby je jeszcze założyć.

Gdzie: Stara Zajezdnia Tramwajowa, ul. Legnicka 65
Kiedy: sobota 4 lutego, godz. 18:00-19:00

4.) Targi handmade Artishop w Galerii Dominikańskiej

Artishop to znany na Ukrainie charkowski festiwal rękodzieła i etycznej konsumpcji, który odbywał się od 2010 do lutego 2022, a dziś znalazł schronienie we Wrocławiu, by wesprzeć ukraińskich rzemieślników, którzy znaleźli się w Polsce w czasie wojny.

Na targach będzie można kupić unikatowe rękodzieło rzemieślników z Ukrainy i Polski:
– biżuterię ze srebra, miedzi, kamieni, drewna, koralików, z haftem i malowaniem,
– dodatki i ubrania z symboliką ukraińską
– zabawki i pamiątki,
– makramy i dekoracje do domu,
– świece i mydła,
– ceramikę, obrazy i wiele innych.

W ramach targów działać będzie stoisko charytatywne, z którego 100% sprzedaży zostanie wysłane do charkowskich wolontariuszy.

Gdzie: Galeria Dominikańska, pl. Dominikański 3
Kiedy:
– piątek 3 lutego, godz. 9:00-21:00
– sobota 4 lutego, godz. 9:00-21:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu